Jak dziś wygląda Dieter Bohlen z Modern Talking?

Dieter Bohlen dzięki działalności w zespole Modern Talking w duecie z Thomasem Andersem wylansował przeboje, takie jak „You’re My Heart, You’re My Soul” czy „Brother Louie”. Jak dziś wygląda założyciel i gitarzysta kultowej, niemieckiej grupy? Zobaczcie zdjęcia.

Zespół Modern Talking to jedna z najpopularniejszych grup muzycznych lat 80., którą zna chyba każdy. W skład formacji wchodzą Thomas Anders i Dieter Bohlen, którzy pracują ze sobą od 1983 roku. Od tamtej pory panowie nagrali wspólnie kilkanaście albumów, a wiele ich piosenek do dzisiaj jest światowymi przebojami.

Do najpopularniejszych hitów Modern Talking należą utwory, takie jak „Cheri Cheri Lady”, „Brother Louie” czy „Atlantis Is Calling (S.O.S. for Love)”, a także nieśmiertelny numer „You’re My Heart, You’re My Soul”. Choć trudno w to uwierzyć, Thomas Anders i Dieter Bohlen świętują w tym roku 35-lecie premiery swojego największego, wspólnego przeboju.

Jak dziś wygląda Dieter Bohlen z Modern Talking?
Nie jest tajemnicą, że to Thomas Anders jest bardziej znany szerszej publiczności, bo to on zazwyczaj występował na pierwszym planie w teledyskach, a także gra pierwsze skrzypce na koncertach. Dieter Bohlen występował w klipach głównie jako gitarzysta, ale uwagę słuchaczy zdobył swymi charakterystycznymi, falsetowymi partiami wokalnymi.

Na przestrzeni lat Dieter Bohlen i Thomas Anders przeszli niezłą metamorfozę. Po obojgu nie widać upływu czasu, jednak to założyciel grupy Modern Talking może pochwalić się „efektem Krzysztofa Ibisza”: im jest starszy, tym wygląda młodziej.

Złośliwi twierdzą, Dieter Bohlen zatrzymuje czas dzięki operacjom plastycznym i zabiegom medycyny estetycznej. Aż trudno uwierzyć, że gitarzysta Modern Talking ma już 65 lat. Niezależnie od tego, jak dba o dobry wygląd, jedno trzeba mu przyznać: robi to dobrze. Założyciel kultowej grupy wciąż jest w świetnej formie, co widać, chociażby, na zdjęciach!

Jak obecnie wygląda Dieter Bohlen z Modern Talking?

Thomas Anders i Dieter Bohlen stali się idolami niedługo po wydaniu debiutanckiego singla „You’re My Heart, You’re My Soul” w 1984 roku. W tym roku mija 35 lat od premiery kultowego utworu!

Działalność w grupie Modern Talking zrobiła z niego gwiazdę. Dieter Bohlen koncertował po całym świecie, gdzie publiczność wraz z Thomasem Andersem śpiewała najpopularniejsze piosenki zespołu.

Choć zazwyczaj pozostaje na drugim planie, a główną gwiazdą Modern Talking jest Thomas Anders, to falsety Dietera Bohlena zapewniły ich piosenkom wyjątkowe i niepowtarzalne brzmienie.

Panowie są przyjaciółmi i w pracy, i w życiu prywatnym. W 1997 roku zawiesili jednak działalność jako zespół. W tym czasie Dieter Bohlen stworzył nową grupę (Blue System). Rok później Modern Talking znów wróciło na scenę i na szczyt!

Dieter Bohlen wydał z zespołem Modern Talking ponad dziesięć płyt. Pierwsza z nich, pt. „The 1st Album”, ukazała się w 1985 roku. Po premierze albumu pt. „Universe” (2003) skupili się na wydawaniu składanek z przebojami. Ostatnia pt. „Black for Gold” została wydana w 2017 roku.

Dieter Bohlen teraz może śmiało odcinać kupony od popularności zdobytej w Modern Talking. Obecnie uchodzi za jednego z najbogatszych Niemców.

Od 2002 roku jest jurorem w niemieckiej wersji „Idola”. Do tej pory zasiadł za stołem jurorskim w piętnastu edycjach konkursu, które wygrali m.in. Alexander Klaws, Luca Hänni i… polska piosenkarka Aneta Sablik.

Dieter Bohlen świetnie sprawdza się w roli jurora i skutecznie lansuje nowe, młode gwiazdy niemieckiej sceny muzycznej. On sam kilkadziesiąt lat temu doprowadził zespół Modern Talking na sam szczyt.

Podobnie jak dyskografia Modern Talking, tak samo bogate jest życie prywatne Dietera Bohlena. Gitarzysta miał trzy żony. Pierwszą z nich była Erika Sauerland (w latach 1983–1994). Z drugą, Veroną Feldbusch, rozwiódł się po… miesiącu małżeństwa, które zawarli w 1996 roku. W 2005 roku poślubił Estefanię Küster. Od 2006 roku pozostaje w związku z Fatmą Cariną Walz.

Oglądając jego nowe zdjęcia, nietrudno zauważyć, że świetnie się trzyma, pomimo upływu lat. Wielu internautów z pewnością nie dałoby mu 65 lat, które niedawno skończył.

Mamy nadzieję, że Dieter Bohlen jeszcze nieraz nas zaskoczy!

źródło: plejada.pl