Jakiś czas temu sieć handlowa Carrefour Polska podjęła decyzję o całkowitym wycofaniu ze swoich półek sklepowych jaj od kur z chowu klatkowego. Tak zwanych „trójek”. Sieć planowała osiągnąć ten cel do 2020 w przypadku marki własnej i do 2025 r. w przypadku pozostałych. Carrefour informuje, że pierwszy cel udało się już zrealizować.

W ramach realizacji swojej strategii, a także programu Act For Food, Carrefour Polska zapowiedziało m.in. wycofanie ze sprzedaży jajek od kur z chowu klatkowego. Jak wynika z oficjalnego komunikatu powodem jest troska o dobrostan zwierząt. Pierwotny cel zakładał, że:

Do 2020 r. – usunie wszystkie jajka od kur z chowu klatkowego w marce własnej.

Do 2025 r. – usunie wszystkie jajka od kur z chowu klatkowego ze swoich sklepów.

Pierwszą część zobowiązania, sieci już udało się jej zrealizować. Jaja „trójki” w marce Carrefour zostały całkowicie usunięte ze sprzedaży we wszystkich sklepach sieci w kraju.

– Naszą ambicją jako firmy jest bycie liderem transformacji żywieniowej. Dlatego wprowadzanie pozytywnych zmian zaczęliśmy od siebie. W ramach naszego zobowiązania dotyczącego wycofania jaj od kur z chowu klatkowego już w pełni zrezygnowaliśmy z tych produktów w naszej marce własnej – mówi Barbara Kowalska, Dyrektor ds. Jakości i Zrównoważonego Rozwoju Carrefour Polska.

Barbara Kowalska podkreśla, że jaja „trójki zniknęły z półek wszystkich sklepów – zarówno super-, hipermarketów, sklepów osiedlowych, jak i z oferty internetowego sklepu spożywczego.

Carrefour podkreśla, że jednocześnie nie tylko wycofuje „trójki”, ale także stale zwiększa swoją ofertę jaj z chowu ekologicznego Carrefour BIO.

Cel Carrefoura

Celem Carrefour jest zostać światowym liderem w zakresie zmiany nawyków żywienia dla wszystkich, poprzez realizację strategii transformacji żywieniowej. W odpowiedzi na globalne wyzwania takie jak poszanowanie środowiska naturalnego czy pochodzenie produktów oraz oczekiwania klientów, wprowadził w ubiegłym roku Act For Food. To ogólnoświatowy program konkretnych działań, dzięki któremu klienci Carrefour zyskują dostęp do wysokiej jakości produktów w rozsądnych cenach. To inicjatywa, która ma pomagać w dbaniu o zdrowie i wspólną przyszłość, zgodnie z założeniem „gdy jesz lepiej, to żyjesz lepiej”. Do tej pory sieć zaprezentowała jedenaście konkretów, pokazujących zmiany zachodzące w Carrefour m.in. rozwój konceptu „Zdrowa Półka”, wycofanie jajek od kur z chowu klatkowego, więcej produktów wegańskich, czy mniej plastiku.

źródło: fakt.pl