Ile zarabia kasjer w Lidlu? Jest to kwestia, która zastanawia wiele osób. Mówi się nawet, że praca w dyskoncie opłaca się o wiele bardziej niż pełnienie funkcji na odpowiedzialnych stanowiskach. W ostatnim czasie spekulacje przybrały na sile, kiedy sieć poinformowała o znacznych podwyżkach dla pracowników.

Wokół tego tematu urosło już wiele legend. Powszechnie mówi się, że sieć popularnych supermarketów oferuje bardzo dobre warunki zatrudnienia i przyzwoity pakiet socjalny dla swoich pracowników. Pracownicy Lidla mają ponadto możliwość awansu w ramach struktury firmy.

W ostatnim czasie do mediów dotarła informacja o kolejnych podwyżkach płac w Lidlu. Okazuje się, że firma nie oszczędza na swoich pracownikach. Tylko w okresie od marca 2018 roku stawki wzrosły aż o 9,3 % w stosunku do wynagrodzeń z ubiegłego roku.

Ile zarabia kasjer w Lidlu? Stawki robią wrażenie

Praca w Lidlu to jasna ścieżka kariery, za którą idzie również wzrost wynagrodzenia. Na początku pracy kasjer ma zarabiać – w zależności od posiadanego doświadczenia – od 2800 do 3550 zł brutto. Ile zarabia kasjer w Lidlu, który posiada większy staż?

Na podwyżkę w Lidlu można liczyć już po roku pracy. Pracodawca gwarantuje, że wypłata wzrośnie wówczas do poziomu 2950 – 3750 zł brutto. Po dwóch latach można otrzymać kwotę od 3150 do 4050 zł brutto.

Warto wspomnieć, że oferowane stawki są wyższe niż w wielu innych – wydawałoby się bardziej odpowiedzialnych – sektorach. Dla przykładu, osoba pracująca w administracji uczelni wyższej po 3 latach stażu zarabia około 3000 zł brutto. Trzeba pamiętać, że wymagania w Lidlu są znacznie mniejsze niż w wielu prestiżowych instytucjach, które proponują znacznie gorsze stawki.

Należy dodać, że pracownicy Lidla posiadają dobry pakiet socjalny, co zapewnia firmie opinię stabilnego i wiarygodnego pracodawcy.

Lidl rywalizuje nie tylko o klientów, ale także o pracowników

Jak na podwyżki płac w Lidlu zareagował konkurencyjny dyskont Biedronka? Kasjerzy w tym supermarkecie po trzech latach pracy dochodzą do poziomu 2950 zł brutto miesięcznie. Jednak w wybranych lokalizacjach, takich jak Warszawa, kwoty są dużo wyższe i mogą wynosić nawet 3550 brutto. Oprócz tego pracodawca oferuje premie uznaniowe.

źródło: pikio.pl