Ile zarabia Michał Wiśniewski? Dawniej był milionerem, po latach…

Ile pieniędzy ma Michał Wiśniewski obecnie? Dawniej był krezusem, a pieniądze nieomal same do niego przychodziły. Jednak majątek szybko się skurczył i teraz zarobki gwiazdora nie są tak wysokie.

Ile pieniędzy ma Michał Wiśniewski? Fani zadają to pytanie, gdyż rok temu gwiazdor ogłosił bankructwo. Dawniej lider zespołu „Ich Troje” był milionerem, zarabiał olbrzymie pieniądze na swoich występach, które przyciągały tłumy fanów. Teraz jest jednak inaczej, a wielomilionowy majątek został roztrwoniony. Michał Wiśniewski ogłosił bankructwo.

Ile pieniędzy ma Michał Wiśniewski? Miał imponujący majątek

Dawniej był milionerem, po latach musiał ogłosić upadłość konsumencką. Ile pieniędzy ma Michał Wiśniewski aktualnie? Musiał zaczynać od zera. A genezą problemów był błąd, zgubienie faktur, które doprowadziły do gigantycznego długu.

W czasach świetności, Michał Wiśniewski zarabiał na koncertach z „Ich Troje” wiele tysięcy złotych. Według portalu NaTemat, za jeden występ grupa otrzymywała honoraria w wysokości od 50 do 200 tysięcy złotych. Dodatkowo lider zespołu mógł liczyć na indywidualne przychody m.in. z kontraktów reklamowych. NaTemat szacuje majątek Michała Wiśniewskiego w szczytowym momencie kariery na 35 milionów złotych. Jednak kwota szybko stopniała, a długi doprowadziły artystę do upadłości konsumenckiej.

Zagubione faktury, długi i upadek

Michał Wiśniewski opowiadał na łamach portalu, że problemy zaczęły się od zagubionych w 2001 roku, podczas trasy koncertowej, faktur na kwotę 2 milionów złotych. Nieopłacone należności wzrastały, aż sprawą zajął się komornik. Od gwiazdora odwracali się reklamodawcy, nie chcąc być kojarzonymi z zadłużonym gwiazdorem. Przychody Wiśniewskiego były coraz mniejsze, a majątek się kurczył. Nie utrudnił tego tryb życia muzyka.

– Czy trudno jest przehulać 35 mln zł? No pewnie, że to jest łatwe. A jak myślicie? Policzmy. Te 35 mln zarobiłem przez 10 lat. Wychodzi po 3,5 miliona rocznie. I co roku kupujesz sobie samochód za bańkę, a koledze dajesz poprzedni. No, to ile masz już baniek? 25. To idzie oczywiście na głupoty, no bo na co możesz stracić takie pieniądze? Tu kupisz samochód, tu samolot, tam apartamenty w Tajlandii – mówił w rozmowie z portalem Weszło.

Wreszcie zdecydował się złożyć do Sądu wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Sąd przychylił się do niego w maju 2018 roku. Tym samym Michał Wiśniewski mógł zacząć wszystko od nowa. Jak podaje NaTemat, muzyk gra najczęściej solo (dzięki temu zarabia na koncercie więcej niż grając z zespołem) i za występ otrzymuje honorarium w wysokości ok 15 tysięcy złotych za występ. Dzięki temu ma więcej zleceń i może podreperować budżet. Choć trudno przypuszczać, by wrócił on do stanu z czasów świetności.

źródło: pikio.pl