Ich autobus porwało tornado: „– Módlmy się do Pana! Czcijmy Pana” – krzyczeli pielgrzymi. Zobacz video

– Módlmy się do Pana! Czcijmy Pana – krzyczeli pielgrzymi. Byli śmiertelnie przerażeni, gdy ich autobus porwało tornado. Według świadków pojazdem rzuciło na kilka metrów. Dramatyczne sceny rozegrały się w pobliżu miasta Drajna w Rumunii. Jeden z pasażerów nagrał je telefonem. Osiem osób zostało rannych.

Rumuńskie media donoszą, że do wypadku doszło we wtorek, 30 kwietnia. Autobus jechał drogą DN21 w okręgu Calarasi. Podróżowało nim czterdzieści osób – kierowca i pasażerowie, którzy wracali z pielgrzymki do Slobozi. Niedaleko miejscowości Drajna rozegrał się dramat. Pojazd został porwany przez tornado. Silny wiatr rzucił nim na kilka metrów. Autobus wylądował w polu. Szokujące sceny nagrał jeden z pielgrzymów.

„Daily Mail” informuje, że osiem osób zostało rannych. Nie wiadomo, w jakim są stanie. Do sieci trafiło również inne nagranie, na którym widać tornado w pobliżu miasta Drajna.

Tornado niszczyło wszystko, co napotkało na swojej drodze.

„Daily Mail” podaje, że podobnego nie widziano w kraju od 17 lat. Ostatnie tornado odnotowano w Rumunii w 2002 roku w okręgu Jałomica. Zginęła wtedy kobieta i dziecko, a 14 osób zostało rannych. Wtedy tornado uszkodziło ponad 400 domów.

źródło: fakt.pl, MIN, dailymail.co.uk, stirileprotv.ro, romania-actualitati.ro