Horoskop porównawczy: z kim nam po drodze? Te znaki przyciągają się i odpychają

Zodiak to koło składające się z 12 znaków. Naprzeciwko każdego z nich znajduje się inny. Są dla siebie jak dwa przeciwne bieguny magnesu. Przyciągają się i odpychają. Relacje z nimi są wyjątkowo intensywne.

Każdy z nas ma swój lustrzany znak zodiaku. Jest to człowiek o zupełnie innym podejściu do życia.
Mimo różnic, lustrzane znaki silnie na siebie oddziałują

Baran – Waga
Dwa kardynalne znaki, jeden rządzony przez planetę wojny – Marsa, drugi przez planetę miłości – Wenus. Różni was niemal wszystko. Waga to rozjemca, dyplomata, podczas gdy Baran jest wojownikiem i agresorem. Oboje jednak lubicie przewodzić, tyle że w zupełnie inny sposób. W waszej relacji każdy się czegoś nauczy: Baran zobaczy, że kompromis może popłacać, a Waga zacznie walczyć o swoje.

Byk – Skorpion
Zarówno Byk, jak i Skorpion są mocno nastawione na materializm i przyjemności zmysłowe. To was łączy. Problem pojawia się, gdy dzieje się coś złego. Skorpion zamyka się w sobie i kopie dołki pod przeciwnikiem, podczas gdy Byk jasno komunikuje, co mu nie pasuje. W takiej relacji Skorpion uczy się zachowywania zimnej krwi i opanowania, zaś Byk nabiera spontaniczności i otwartości w okazywaniu uczuć.

Bliźnięta – Strzelec
Oba znaki łączy ciągła potrzeba docierania do prawdy, zdobywania wiedzy, bycia na bieżąco. Różni je jednak sposób, w jaki to robią: Strzelec woli uczyć się sam, stroniąc od autorytetów i nie dopuszczając niczyjego zdania. Bliźnięta uwielbiają pytać, rozmawiać, zasięgać rady. Gdy są razem mają ogromne problemy komunikacyjne. Mogą jednak wyciągnąć korzyści z takiej relacji: gdy nieco nagną swoje zasady i spotkają się w pół drogi, mogą osiągnąć lepsze porozumienie niż ktokolwiek inny.

Rak – Koziorożec
Dwa kardynalne znaki o skrajnie przeciwstawnym nastawieniu do życia. Rak to chodząca emocja, pasja, uczucia, ciepło i bliskość. Koziorożec jest gruboskórny, twardo trzyma się ziemi, nie okazuje uczuć i najchętniej inwestuje w pracę, nie domowe ognisko. Łączy je potrzeba bezpieczeństwa, którą mogą sobie nawzajem zaspokoić.

Lew – Wodnik
Choć znajdują się po przeciwnych stronach zodiaku i dzielą je żywioły, Lew (Ogień) i Wodnik (Powietrze) doskonale się uzupełniają. Oba znaki cenią sobie indywidualizm, lubią być w centrum zainteresowania, potrafią przeć do przodu. Lew może nauczyć Wodnika, jak walczyć o swój status materialny, czego Wodnik w ogóle nie potrafi. Wodnik może z kolei pokazać Lwu, że wiele wojenek można wygrać siłą intelektu, nie głosu.

Panna – Ryby
Choć z pozoru dzieli je wszystko, Panna i Ryby mają ze sobą całkiem sporo wspólnego. Przede wszystkim są to dwa znaki zmienne, co w znaczący sposób rzutuje na ich codzienne życie. Co więcej, tak dla wrażliwych Ryb, jak i dla surowej Panny cechą nadrzędną jest altruizm. Ryby pomagają słowem, zaś Panny działaniem. To dwóch zodiakalnych filantropów, którzy razem mogą zbawiać świat.

źródło: magia.onet.pl