Dwa tysiące lat temu Celtowie przypisali poszczególnym gatunkom drzew fazy księżyca. Dostrzegli podobieństwo między charakterem drzewa a człowiekiem. Sprawdź, które drzewo opiekuje się dniem miesiąca, w którym się urodziłeś/aś i co symbolizuje.

Sprawdź, jakim drzewem jesteś (Horoskop celtycki)

Leszczyna (od 22 do 31 marca, od 24 września do 3 października)

Cechuje cię indywidualizm, słuchasz się głosu serca. Masz wrodzoną wrażliwość. Twój urok osobisty sprawia, że bez problemu nawiązujesz znajomości. Często odnosisz sukcesy. Miewasz wahania nastrojów, które nierzadko są źródłem konfliktów z partnerem. Bywasz wymagający w stosunku do partnera i przyjaciół. Mimo wszystko potrafisz wiele wybaczyć. Jesteś z natury humanistą i filozofem.

Dąb (21 marca)

Jesteś z natury żywiołowy i zrównoważony/a. Nie boisz się trudnych zadań. Masz poczucie niezależności, ale szanujesz również zdanie innych i nie narzucasz nikomu swoich poglądów. Jesteś konkretny/a. W przyjaźni i miłości cechuje cię wierność. Jeśli będziesz częściej kierować się uczuciami i postępować bezinteresownie, to zyskasz więcej oddanych przyjaciół.

Jarzębina (od 1 do 10 kwietnia, od 4 do 13 października)

Z pozoru jesteś osobą zdystansowaną i kruchą, ale tak naprawdę charakteryzuje cię siła i zaangażowanie. Bez trudu przezwyciężasz trudności, bardzo przeżywasz porażki, ale walczysz zawsze do końca. W miłości jesteś nieprzewidywalny/a. Jeśli ktoś straci raz twoje zaufanie, już nigdy go nie odzyska.

Orzech włoski (od 21 do 30 kwietnia, od 24 października do 2 listopada)

Chociaż wydajesz się być osobą zrównoważoną emocjonalnie i kierującą się rozsądkiem, to tak naprawdę jesteś pełny/a szalonych, kontrowersyjnych pomysłów. Wiele energii wkładasz w życie zawodowe. Nie brakuje ci poczucia humoru. W życiu rodzinnych czasem jesteś czuły/a, a czasem egoistyczny/a.

Kasztanowiec (od 15 do 24 maja, od 12 do 21 listopada)

Cechuje cię niesamowita inteligencja i organizacja. Jesteś niezastąpionym i bezcennym pracownikiem, dzięki temu, że zawsze dążysz do celu. Niełatwo zdobyć twoje zaufanie i sympatię. Umiesz kontrolować swą bogatą zmysłowość, ale gdy poznasz właściwego partnera, puszczasz wodze fantazji.

Topola (od 1 do 14 maja, od 5 do 13 sierpnia, od 4 do 8 lutego)

Przyciągasz płeć przeciwną, dzięki swojemu urokowi osobistemu. Masz dobrą intuicję i odporność psychiczną. Bardzo ważna jest dla ciebie miłość i przyjaźń. Często zbyt emocjonalnie podchodzisz do wielu spraw, co sprawia, że często jesteś rozdrażniony/a. Ale umiesz też łagodzić konflikty.

Jabłoń (od 25 czerwca do 4 lipca, od 23 grudnia do 1 stycznia)

Masz dwa oblicza chłodne i wyrafinowane oraz czułe i bardzo zmysłowe. Rodzina jest dla ciebie bardzo ważna. Wszystko, co zaczynasz, doprowadzasz do końca. Lepiej czujesz się w domowym zaciszu niż na imprezach. Lubisz się uczyć. Masz ponadprzeciętną inteligencję i zdolność właściwej oceny sytuacji.

2

Jesion (od 25 maja do 3 czerwca, od 22 listopada do 1 grudnia)

Jesteś osobą rozsądną i spostrzegawczą. Cieszysz się sympatią współpracowników. Twój elegancki i oryginalny styl bycia sprawia, że masz duże powodzenie. Nie lubisz rutyny, nudy i zwyczajnych, przytłaczających związków. Idealny partner dla ciebie to ktoś, kto nie będzie ciebie ograniczał i pozwoli być sobą.

Figowiec (od 14 do 23 czerwca, od 12 do 21 grudnia)

Twoja osobowość jest fascynująca i nietuzinkowa. Jesteś uparty/a, dążysz do wyznaczonego celu odpowiednio i rozważnie dobierając środki. Nie lubisz się jednak przemęczać, nie interesują cię zadania długoterminowe i wymagające znacznego zaangażowania. Jesteś idealistą/ką, masz silną potrzebę naprawiania Świata. Marzysz o ciepłym domu i życiu rodzinnym, godne podziwu jest twoje podejście do dzieci. Rola żony i matki jest dla ciebie najważniejsza.

Grab (od 4 do 13 czerwca, od 2 do 11 grudnia)

Jesteś zdyscyplinowaną, obowiązkową i uczciwą osobą. Wiesz, jak wykorzystać swój wdzięk osobisty. Lubisz spędzać czas z osobami o podobnych zainteresowaniach. Jesteś wymagający/a w stosunku do partnera/partnerki, ale to dlatego, że miłość traktujesz bardzo poważnie.

3

Brzoza (24 czerwca)

Twoje zalety to wewnętrzne uporządkowanie, odpowiedzialność i kultura osobista. Wolisz spędzać czas w małym gronie dobrych, sprawdzonych znajomych niż poznawać wciąż nowe osoby. Często sprawiasz wrażenie rozmarzonej i zamyślonej osoby. Pod maską niezdecydowania ukrywasz jednak silną wolę i masz jasno wyznaczone cele. W przyjaźni i miłości cechuje cię lojalność i wierność. Potrafisz słuchać i doradzać.

Wiąz (od 15 do 25 lipca, od 12 do 24 stycznia)

Bez problemu zyskujesz sympatię otoczenia, wyróżniasz się pogodą ducha, energią i oryginalnym sposobem bycia. Dzięki delikatności, uprzejmości i otwartości masz licznych i oddanych przyjaciół. Łatwo przywiązujesz się do ludzi i przedmiotów. Lubisz mieć poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Od otaczających cię ludzi oczekujesz uczciwości i szczerości. Gardzisz kłamstwem.

Cedr (od 14 do 23 sierpnia, od 9 do 18 lutego)

Twój optymizm, przedsiębiorczość i otwartość sprawiają, że osiągasz wyznaczone cele. Na każdy temat masz własne zdanie. Jesteś wielkoduszny/a, ambitny/a i poświęcasz się rodzinie. W życiu zawodowym lubisz o wszystkim decydować i trzymać rękę na pulsie. Jesteś dobrym pracownikiem.

Cyprys (od 26 lipca do 4 sierpnia, od 25 stycznia do 3 lutego)

Dużą uwagę skupiasz na swoim wyglądzie. Jesteś elegancką osobą, pełną klasy. Zaskakujesz samodzielnością, rzeczowym umysłem i celnymi uwagami, nierzadko krytycznymi i cynicznymi. Lubisz, jak docenia się to co robisz. Wartości moralne, jakie tobą kierują, są szlachetne, ale często niepojęte dla otaczających cię osób.

4

Wierzba (od 3 do 12 września, od 1 do 10 marca)

Ciekawi cię wszystko to, co mistyczne, tajemnicze i niewyjaśnione. Jesteś mieszanką uprzejmości, wrażliwości i dynamiki. Wyjątkowa intuicja, którą kierujesz się w życiu, pozwala ci uniknąć wielu przykrych sytuacji. Jesteś sentymentalny/a i marzysz o wielkiej, romantycznej miłości. Dzięki mądrości i zdolności współodczuwania ludzkich emocji jesteś osobą lubianą i akceptowaną.

Sosna (od 24 sierpnia do 2 września, od 19 do 29 lutego)

Jesteś atrakcyjną, świadomą swojego wdzięku osobą. Doskonale wiesz, jak się ubrać, aby wzbudzić podziw. Potrafisz poradzić sobie z każdą sytuacją i nie poddajesz się rutynie. Jesteś perfekcjonistą/ką, wiele wymagasz od siebie i innych. W miłości popadasz w skrajności – szybko się zakochujesz, ale łatwo też zniechęcasz.

Lipa (od 13 do 22 września, od 11 do 20 marca)

Wyróżniasz się wewnętrzną harmonią. Jesteś osobą ambitną i odpowiedzialną. Z łatwością realizujesz skomplikowane, czasochłonne projekty. Poświęcasz się dla innych i bywasz rozczarowana, jeśli nie są ci za to wdzięczne. W miłości kierujesz się rozsądkiem. Masz bogatą wyobraźnię erotyczną i umiesz podsycać w związku namiętną atmosferę.

Oliwka (23 września)

Jesteś inteligentny/a i z łatwością przyswajasz wiedzę. Twoja równowaga umysłowa jest niezachwiana. Otoczenie cię podziwia. Jesteś z natury niezależną osobą, ale tęsknisz za ciepłem i wsparciem ze strony partnera. Niezależnie od sytuacji panujesz nad emocjami. Starasz się nie narzucać innym. Twoja autentyczna postawa jest dobrze postrzegana.

Buk (22 grudnia)

Zdrowy rozsądek, dobra organizacja i urok osobisty, to twoje dobre strony, które przyciągają do ciebie wiele osób. Cechuje cię pracowitość i zaangażowanie. Zyskujesz sympatię i lojalność otoczenia w zadziwiając szybkim tempie. Potrafisz wykorzystać swój urok. Masz głowę do interesów. Uleganie namiętnościom i romantycznym nastrojom nie leży w twojej naturze – uważasz, że to niepoważne.

Cis (od 3 do 11 listopada)

Twoje szczególne cechy to uwodzicielskość, pozorna obojętność i skrajne emocje. Masz skłonność do manipulowania innymi. Nie lubisz nudy. Krytycznie patrzysz na wiele spraw, stać cię jednak na wyrozumiałość dla tego, co nietypowe. W miłości jesteś spontaniczną osobą i kierujesz się głosem serca.

źródło: fakt.pl