Danuta Holecka została nową szefową „Wiadomości”, flagowego programu informacyjnego TVP. To dowód najwyższego zaufania. Wcześniej funkcję tę pełnił przez rok Jarosław Olechowski, ale gdy został dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, „Wiadomości” zostały bez kierownika.

Danuta Holecka

Informację o nowym stanowisku Holeckiej podał portal DoRzeczy.pl. Ma je objąć „najpóźniej 1 maja”. 29 kwietnia ma zostać oficjalnie przedstawiona swojemu zespołowi. Umowa z dziennikarką została podpisana w środę.

Wirtualnemedia.pl nieoficjalnie dowiedziały się, że Holecka pozostanie jedną z prowadzących główne wydanie „Wiadomości”. Obecnie prezentuje serwis na zmianę z Michałem Adamczykiem i Edytą Lewandowską. Holecka ma też nadal być jednym z gospodarzy „Minęła 20” w TVP Info.

Danuta Holecka z Telewizją Polską jest związana od prawie 30 lat. Jako prowadząca główne wydanie „Wiadomości” debiutowała w 1997 r. Ponownie prowadzącą flagowy serwis informacyjny TVP była od sierpnia 2003 do października 2004 r. i w 2010 r. Została odsunięta jesienią 2010 r., kiedy to dziennikiem zaczęła kierować Małgorzata Wyszyńska. Po nastaniu „dobrej zmiany” w TVP w styczniu 2016 r., znów stała się jedną z głównych twarzy „Wiadomości”.

Danuta Holecka do Telewizji Polskiej trafiła w 1993 r. po wygraniu konkursu na prezentera

Wkrótce zaczęła prowadzić poranne i popołudniowe wydania ”Wiadomości” w TVP1

W styczniu 1997 r. zadebiutowała jako prezenterka głównego wydania serwisu informacyjnego Jedynki

Ponownie prowadzącą główne wydania była od sierpnia 2003 do października 2004 r. i w 2010 r.

Od 13 stycznia 2016 r. po zmianach wprowadzonych przez rząd PiS w TVP, ponownie jest prezenterką głównego wydania ”Wiadomości”. Teraz została szefową serwisu

Źródło: fakt.pl (DoRzeczy.pl, WirtualneMedia.pl)