Heather Locklear: kiedyś zachwycała. Dziś wygląda bardzo źle. Co się stało?

W 1981 roku młodziutka Heather Locklear pokonała 450 kandydatek i dostała rolę Sammy Jo w „Dynastii”.

– Nie myślałam poważnie o aktorstwie. Byłam głównie modelką. Bawiłam się! Nagle dostałam rolę w „Dynastii” i powiedziałam sobie: Możesz zrobić karierę! – wyznała.

1

Kiedy zrobiła się popularna, zaczęli ją adorować sławni mężczyźni. Po randkach z Tomem Cruise’em, Markiem Harmonem i krótkich zaręczynach ze Scottem Baio, Heather poznała perkusistę – Tommy’ego Lee. Z dnia na dzień zostali najgorętszą parą Hollywood. Kilka miesięcy później, 10 maja 1987 r. Heather i Tommy Lee pobrali się.

Po zakończeniu „Dynastii” postanowiła spróbować swoich sił na dużym ekranie. Niestety jej rola w filmie „Powrót potwora z bagien” została uhonorowana Złotą Maliną. Kariera Heather przystopowała…Źle zaczęło się też dziać w jej małżeństwie. Prasa donosiła o imprezowym stylu życia jej męża i jego kolejnych zdradach. Para finalnie rozwiodła się w 1994 roku.

2

Pojawiła się za to szansa na reaktywację kariery zawodowej. Pomocną dłoń wyciągnął do Locklear Aaron Spelling, który zaproponował jej role w „Melrose Place”. Aktorka stała się twarzą serialu.Odbiła się od dna i zaczęła też układać życie osobistym. Jej kolejnym wybrankiem został gitarzysta Bon Jovi, Richie Sambora. 17 grudnia 1994 r. Heather ponownie stanęła na ślubnym kobiercu. Trzy lata później na świat przyszła ich córeczka Ava Elizabeth.

Kolejne lata mijały jej na łączeniu roli matki i aktorki. Zagrała m.in. w sitcomie „Spin City”. Zła passa aktorki rozpoczęła się w lutym 2006 r., kiedy to niespodziewanie wystąpiła o rozwód. Powód? Romans gitarzysty z przyjaciółką żony, Denise Richards.

Zawodowo też nie było lepiej – od wiosny, gdy jej serial „Port lotniczy LAX” zdjęto z anteny, kolejne ważniejsze oferty przestały napływać. W 2007 roku zaczęła się spotykać z byłym kolegą z planu „Melrose Place”, Jackiem Wagnerem. Ta miłość nie uchroniła jej przed tragedią. W marcu 2008 pogotowie dostało wezwanie do usiłującej popełnić samobójstwo Locklear. Co prawda, posłani sanitariusze zastali gwiazdę w bardzo dobrym stanie, ale na jaw wyszły jej problemy psychiczne – depresja i stany lękowe. Latem Heather zgłosiła się po fachową pomoc do kliniki w L.A.

Odwyk na niewiele się zdał, Locklear już kilka miesięcy po nim została zatrzymana za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu i leków psychotropowych. W 2011 roku zaręczyła się z Wagnerem i…za trzy miesiące była już sama. W 2012 roku omal nie przypłaciła życiem przedawkowania Xanaxu zmieszanego z alkoholem. Ponownie wylądowała na leczeniu w klinice uzależnień.

Później na trzy lata w jej życiu zapanował spokój. Znalazła nową/starą miłość (na kolejnym odwyku…) swojego licealnego kolegę Chrisa Heissera. Locklear wybaczała ukochanemu liczne zdrady i… oszustwa finansowe, ale nie obywało się bez awantur z użyciem rękoczynów.

3

25 lutego 2018 roku brat Heather wezwał policję, będąc świadkiem agresywnej awantury pomiędzy siostrą a jej narzeczonym.
– Na miejscu okazało się, że aktorka w pijackim szale prawie odgryzła nos Chrisowi Heisserowi – zdradził jeden z wezwanych policjantów. Jednak jak się okazało, pojawienie się patrolu jeszcze bardziej rozjuszyło gwiazdę.

Pchnęła parę funkcjonariuszy, a trzeciego kopnęła w krocze, nie szczędząc im przy tym wyzwisk. Groziła także, że zacznie do nich strzelać – zdradził jeden z obecnych na miejscu zdarzenia.

Dramatyczny incydent wydarzył się na oczach 20-letniej córki gwiazdy, Avy. Po zajściu 56-letnia Locklear została zabrana do aresztu, który opuściła po 24 godzinach i wpłaceniu 20 tys. dolarów kaucji. Dwa dni później, chcąc uniknąć więzienia, aktorka zapisała się (siódmy raz w ciągu dwóch lat!) na leczenie zamknięte w klinice odwykowej. Czy ten ruch na pewno pomoże będącej na samym dnie gwieździe? Czy jeszcze kiedyś przeczytamy o jej rolach, a nie skandalach?

 

Źródło: interia.pl