„Hańba, Wiadomości TVP”. Tak potraktowali 91-letnią kombatantkę

„Wiadomości” sporo czasu poświęciły sobotniemu Marszowi Wolności w Warszawie. Jedną z przemawiających była 91-letnia była uczestniczka Powstania Warszawskiego. TVP stworzyła o kombatantce osobny materiał. Twierdzi, że została zmanipulowana przez polityków opozycji.

Traczyk-Stawska podkreślała podczas marszu, że „najważniejszą sprawą jest to, żeby najsłabsi mieli pomoc z naszej strony”. Wskazała na protestujących w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych.

„Manipulacja”

„Wiadomości” nie zostawiły bez komentarza zarówno samego pochodu, jak i wystąpienia kombatantki. „Chorzy, słabi czy kombatanci sprzed lat – tacy bohaterowie przyciągają uwagę. Dlatego politycy od zawsze chętnie posiłkowali się ich historiami. Gorzej, jeśli te inspiracje są fałszywe, albo jeśli dzieje się to w sposób zupełnie niezgodny z rzeczywistością, bo wtedy to jest już manipulacja. O polityce w słabym stylu” – zapowiedział materiał Krzysztof Ziemiec.

Potem dodano wprost, ze opozycja „po raz kolejny wykorzystała słabszych by, grać na uczuciach”, a słowa Traczyk-Stawskiej: „przyszłam tu po to żebyście pamiętali, że najważniejsze jest bo, by najsłabsi mieli pomoc z naszej strony…” autor reportażu dokończył frazą: „…a nie stanowili broń polityczną”.

„Hańba”

Internet zareagował błyskawicznie. „Potraktowaliście panią Wandę, powstańca, jako osobę bezwolną i dającą się wykorzystywać. Hańba @WiadomosciTVP” – skomentowała na Twitterze dziennikarka TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Po raz pierwszy kombatantka miała paść ofiarą manipulacji, gdy nie wpuszczono jej do Sejmu, a drugi – właśnie podczas sobotniego Marszu Wolności. Został on zorganizowany przez PO, Nowoczesną i Komitet Obrony Demokracji. Warszawski ratusz poinformował, że wzięło w nim udział 50 tys. osób. Stołeczna policja uważa, że są to dane „przeszacowane”.