Nieprzyjemny swąd w aucie potrafi uprzykrzyć podróż. To, co powoduje ten nieprzyjemny zapach, to najczęściej roztocza w materiałach tapicerskich, bakterie i grzyby w klimatyzacji, nieraz zatkany kurzem lub resztkami organicznymi filtr kabinowy. Jest na szczęście prosty trik, dzięki któremu można łatwo pozbyć się tego smrodu.

Sposób ze spinaczem jest bardziej praktyczny, ekologiczny i tańszy niż użycie odświeżaczy ze sklepu. Dodatkową zaletą jest również to, że nie zawiera chemii. Przed wykorzystaniem go, powinno się najpierw porządnie odkurzyć i uprać wnętrze samochodu, później dokładnie je wysuszyć, pozostawiając uchylone szyby na kilkanaście godzin albo dłużej.

Sposób ze spinaczem jest bardziej praktyczny, ekologiczny i tańszy niż odświeżacze ze sklepu

A teraz pora na wykorzystanie spinacza. Koniecznie musi być drewniany. Kilka kropli perfum albo olejku eterycznego należy nanieść na jedną jego stronę i poczekać, aż zapach się wchłonie. To samo należy zrobić z drugą stroną spinacza.

Ważne, aby był dokładnie pokryty zapachem. Na końcu należy przypiąć go do kratki wentylacyjnej w samochodzie. Gdy włączy się nawiew, zapach będzie czuć w całym wnętrzu.

Olejek eteryczny

źródło: fakt.pl