Fundacja córki Macierewicza dostaje coraz więcej pieniędzy od państwa. Wszystko dzięki PiS

Antoni Macierewicz ułatwia funkcjonowanie fundacji swojej córki? Według doniesień medialnych Aleksandra Wesołowska ma dostawać od państwa wielkie pieniądze na działanie swojej organizacji. Kwoty, które za swoją pracę otrzymuje ponoć kobieta, są horrendalne. Czy były minister obrony narodowej wytłumaczy się z działalności członkini swojej najbliższej rodziny?

Antoni Macierewicz może znowu znaleźć się pod ostrzałem krytyki ze strony obserwatorów polskiej sceny politycznej. Pomimo tego, że były minister został „schowany” przez Jarosława Kaczyńskiego i nie pokazuje się tak często w mediach, to nadal jest postacią bardzo kontrowersyjną. Teraz budzący wielkie emocje polskiej opinii publicznej polityk najprawdopodobniej znów zostanie skrytykowany. Wszystko przez jego córkę, która dostaje wielkie dotacje ze strony państwa.

Antoni Macierewicz będzie miał problemy? Kontrowersyjna działalność córki ministra

Aleksandra Wesołowska nie może narzekać na brak wsparcia ze strony Skarbu Państwa. Członkini najbliższej rodziny byłego ministra obrony narodowej prowadzi swoją fundację, która promuje naturalne karmienie piersią. Pomimo tak różnego od gamy zainteresowań ojca profilu działań instytucji, kobieta może liczyć na jego wsparcie i koneksje. Według doniesień mediów, w samym 2017 roku Wesołowska dostała ze strony państwa pół miliona złotych. Jest to o wiele więcej, niż miała okazję otrzymywać jeszcze kilka lat wcześniej. W 2013 roku fundacji kobiety przyznano ledwie 35 tysięcy złotych.

– Ja się tą sprawą zajmuję od 12 lat, z Ministerstwem Zdrowia współpracuję niezależnie, bez względu na to, jaka aktualnie ekipa rządzi. Myślę, że nie ma co tego łączyć – mówiła Wirtualnej Polsce Wesołowska, gdy dostała jedną z dotacji.

Rząd PiS docenia Wesołowską

O tym, że Wesołowska ma świetne relacje z rządem Prawa i Sprawiedliwości, świadczyć może to, jak bardzo ceniona jest przez PZU i Ministerstwo Nauki, które nie dość, że regularnie ją dotuje, to jeszcze wręcza odznaczenia. Według medialnych doniesień córka Macierewicza w 2018 r. została wyróżniona za wybitne osiągnięcia naukowe w kategorii „Badania na rzecz społeczeństwa” przez wicepremiera i ministra resortu.

Kapituła uzasadniająca przyznanie córce Macierewicza odznaczenia zauważyła, że „Aleksandra Wesołowska pracuje w Klinice Neonatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, jej zainteresowania badawcze skupiają się wokół dostosowania składu i ilości mleka kobiecego do indywidualnych potrzeb chorych noworodków”.

Czy Antoni Macierewicz znajdzie się w poważnych tarapatach w związku z działalnością swojej córki? Nie da się ukryć, że opozycja może zacząć zarzucać rządowi PiS kumoterstwo. Czas pokaże, czy były minister zdecyduje się skomentować całe zamieszanie.

źródło: pikio.pl