Emil, 67, kupił 125-letni kredens na pchlim targu – w dolnej szufladzie znalazł niespodziewany skarb

Gdy 67-letni mężczyzna, Emil Knodell, kupił stary kredens na pchlim targu w Bellville, w Teksasie, nie spodziewał się, że będzie on wart o wiele więcej, niż 100 dolarów, które za niego zapłacił.

Gadżety kupowane na pchlim targu rzadko zachwycają. Najczęściej sprzedawca już czegoś nie potrzebuje i chce się tego pozbyć.

Ale czasami można wyjść na tym nieźle, o czym przekonał się Emil Knodell.

67-letni mężczyzna znalazł piękny kredens na wyprzedaży w Bellville, w Teksasie. Kredens miał marmurowy wierzch, a sprzedawca powiedział, że mia niemal 125 lat. Cena wynosiła około 360 zł, więc Emil wiedział, że trafiła mu się dobra okazja.

1

Gdy Emil i jego znajomy ładowali kredens do samochodu, usłyszeli dźwięk dochodzący z jednej z szuflad. Myśleli, że wszystkie szuflady są puste, więc byli zaskoczeni. Postanowili tam zajrzeć, a to, co zobaczyli sprawiło, że opadły im szczęki.

2

W dolnej szufladzie znajdowało się pudełko wypełnione diamentami, biżuterią, pieniędzmi i pamiątkami z Wojny secesyjnej.

3

Co sprawia, że historia jest jeszcze milsza to fakt, iż Emil skontaktował się ze sprzedawcą i powiedział mu o ukrytym skarbie.

Mężczyzna powiedział, że kredens należał kiedyś do jego dziadków i nie wiedział, że jest w nim coś ukryte.

4

Sprzedawca ucieszył się na wieść o pamiątkach po dziadkach, a zachowanie Emila jest naprawdę godne pochwały.

Gdybyś znalazł coś podobnego, zatrzymałbyś kredens, czy oddał?

źródło: doceniac.comabcnews.go.com