Edyta Górniak 8 czerwca miała zagrać koncert w Czerniakowie. Piosenkarka odwołała jednak wydarzenie, bo obawiała się o swoje życie. Przygotowana impreza nie spełniała warunków BHP.

Edyta Górniak 8 czerwca nie zaśpiewała dla fanów w Czerniakowie. Artystka odwołała tamtejszą imprezę, ponieważ organizatorzy nie zapewnili jej odpowiednich warunków. Scena, na której miała występować diwa, nie spełniała wymogów przepisów BHP.

Na facebookowym profilu wokalistki pojawiło się już oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Czytamy w nim, że impreza nie byłaby bezpieczna ani dla występującej, ani dla widowni. Manager artystki przywołał w tym kontekście tragiczne wydarzenia ze stycznia tego roku, kiedy to na scenie podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został na scenie dźgnięty nożem.

A oto całe oświadczenie:

Szanowni Państwo, ze względu na brak przygotowania pod kątem przepisów BHP dla imprez masowych, dzisiejszy koncert w mieście Czarnków, w którym wystąpić miała Edyta Górniak, zostaje odwołany.Przygotowanie tego koncertu według ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych nie spełniło żadnego(!) z wymogów regulaminu BHP.
Jest nam ogromnie przykro, gdyż jeszcze wczoraj Artystka z radością zapowiadała swój udział i bardzo cieszyła się na muzyczne spotkanie z mieszkańcami Czarnkowa w przepięknej Wielkopolsce.
Ze względu na doświadczenia styczniowe, które dotknęły całą Polskę, musimy Wszyscy dbać o wzajemne, wspólne, bezpieczeństwo.
Jest nam ogromie przykro, że przekazujemy Państwu taką wiadomość.
Z poważaniem, Management

Trudno dziwić się artystce, że zrezygnowała z udziału w imprezie. Względy bezpieczeństwa są bowiem najważniejsze.
źródło: plotek.pl