Strażacy z kalifornijskiego San Bernardino zostali poproszeni o udział w niecodziennej interwencji w Fontana. Żółw i pies Tracy Arballo oraz jej męża Dona, utknęły w ogromnym tunelu, który wykopały pod ścianą płotu sąsiada. Z uwagi na rozmiar i wagę gada jego wyciągnięcie nie było możliwe. Dlatego strażacy musieli użyć podstępu.

Pupile Tracy Arballo i jej męża Dona to niezłe rozrabiaki. Wygląda na to, że ważąca 38 kg żółwica Godzilla oraz owczarek niemiecki Tylor próbowali dostać się do ogrodu sąsiada.

W tym celu Godzilla zaczęła kopać tunel pod płotem. W pracy pomógł jej kudłaty kolega, który w pewnej chwili zmienił zdanie, co do przeznaczenia dziury, przynosząc do niej swój kocyk i adaptując na kryjówkę.

 

View this post on Instagram

 

Taylor’s Rescue @ktla5news #animalsofinstagram #dogsofinstagram #turtlesofinstagram #fontana

A post shared by Tracy Arballo (@miss_arballo) on

Godzilli chyba się to nie spodobało, ba także weszła do tunelu ani drgnęła, gdy Tylor chciał z niego wyjść. Właścicielom nie pozostało więc nic innego jak zadzwonić po pomoc. Problem w tym, że strażacy też nie potrafili sobie poradzić z upartym gadem. Dopiero, gdy pokazali żółwicy marchewki i sałatę, nieco drgnęła, dzięki czemu Tylor był w stanie się przepchnąć. Teraz film z akcji ratunkowej podbija serca internatów.

Strażacy z San Bernardino zostali poproszeni o uratowanie Godzilli i Taylora

Oparta żółwica nie chciała wyjść z dziury

Psiakowi udało się w końcu przecisnąć

Cała akcja skończyła się szczęśliwie

źródło: fakt.pl