Dziewczyna urodzona z 4 nogami stała się legendą. Była uważana za prawie potwora

Dzisiaj, gdy możliwości współczesnej medycyny pozwalają nawet w czasie ciąży na identyfikację wad rozwojowych i nieprawidłowości genetycznych, kobiety mogą zdecydować, czy dać życie specjalnym dzieciom. W XIX wieku w ogóle o tym nie dyskutowano, dlatego wielu spotkało się z nieprzyjemnymi „niespodziankami” i trudnym wyborem.

Myrtle Corbin urodziła się 12 maja 1868 r. W zupełnie zwyczajnej rodzinie w Teksasie. Jednak ona sama była prawie wyjątkowa: zdrowa dziewczyna we wszystkim innym i niecierpiąca na niepełnosprawność intelektualną miała 4 nogi. Dziś można to wytłumaczyć rzadką anomalią wchłaniania jednego z bliźniaków przez drugiego, ale Myrtle była uważana za prawie potwora. Jedynym wyjaśnieniem, jakie lekarze tego czasu znaleźli dla tego zjawiska, było pokrewieństwo jej rodziców, o którym sami prawdopodobnie nie mieli żadnego pojęcia.

Do 13 lat Myrtle praktycznie nie opuszczała domu rodziców. Matka i ojciec nie reklamowali wady córki, obawiając się, że dziecko może zostać skradzione i sprzedane wędrownemu cyrkowi. Kiedy osiągnęła wiek dojrzewania, sami dali ją na pokaz cyrkowy. Wkrótce dziewczyna została zatrudniona przez słynnego mistyfikatora, impresario i organizatora jednego z najpopularniejszych cyrków potworów Phineasa Barnuma. W jego trupie działały krasnale i olbrzymy, bliźniaki syjamskie i inni ludzie z zewnętrznymi anomaliami. Dzięki tradycyjnym siłaczom i akrobatom, a także własnej menażerii, program cyrkowy Barnum został uznany za więcej niż obszerny.

Corbin miała zaskakująco proporcjonalną budowę: jej dwie nogi były idealnie normalnej wielkości, a pozostałe dwie między nimi wydawały się dziecinne. Potrafiła chodzić z wielkim trudem, więc po prostu usiadła na scenie i pokazała swoją anomalię. Myrtle była nieśmiała, uprzejma i bardzo ładna. Gdyby nie jej dziwna budowa ciała, byłaby bardzo podobna do dobrze wychowanej kobiety. Wystąpienia publiczne w pewien sposób nie były dla niej, ale była to jedyna szansa na wygodne życie. Przynajmniej dopóki dziewczyna nie spotkałа młodego lekarza Jamesa Bicknella. 

Wyszła za mąż w wieku 19 lat i opuściła cyrk. Dzięki łagodnemu i miłemu usposobieniu jej mąż nieskończenie ją kochał i robił wszystko, aby przywrócić jej okres dojrzewania i młodości. Otrzymując wykształcenie, zagłębiając się w studiowanie sztuki, muzyki i literatury, Myrtle zamieniła się w uroczą młodą kobietę, która miała jeszcze jeden sekret. Dziewczyna była w stanie rodzić dzieci. 

https://www.instagram.com/p/prSdHhqgxc/?utm_source=ig_embed

Jej pierwsza ciąża była bardzo trudna, pod naciskiem lekarzy musiała zostać przerwana. Lecz w kolejnych latach Myrtle urodziła doskonale zdrowe czworo dzieci, które ona i jej mąż bardzo kochali. Dlaczego Bicknell się nie bał? Prawdopodobnie, będąc postępowym lekarzem, zrozumiał, że przypadek jego żony był wyjątkiem, wypadkiem, a nie wadą genetyczną.

Myrtle i James mieszkali razem przez 22 lata. Owdowiała kobieta wróciła na pokaz cyrkowy, w którym pracowała do swojej śmierci w 1928 r.

View this post on Instagram

Sixx:AM-Skin Paint yourself a picture Of what you wish you looked like Maybe then they just might Feel an ounce of your pain Come into focus Step out of the shadows It's a losing battle There's no need to be ashamed 'Cause they don't even know you All they see is scars They don't see the angel Living in your heart Let them find the real you Buried deep within Let them know with all you've got That you are not your skin Oh oh, oh oh And when they start to judge you Show them your true colors And do on to others As you'd have done to you Just rise above this Kill them with your kindness Ignorance is blinded They're the ones that stand to lose 'Cause they don't even know you All they see is scars They don't see the angel Living in your heart Let them find the real you Buried deep within Let them know with all you've got That you are not your skin Oh Well they don't even know you All they see is scars And they don't see the angels Living in your heart So let them find the real you Buried deep within Let them know with all you've got That you are not You are not your skin #dark #freakshow #creppy #weirdolover #myrtlecorbin #myart #art #ahsinspired

A post shared by @ nekoghost13 on

Przez prawie 2 dekady występowała na scenie, starając się zapewnić dzieciom przyzwoite życie i dobre wykształcenie. Warto zauważyć, że po śmierci „artystki” byli ludzie, którzy chcieli kupić jej ciało. 

 

Wszakże synowie i córki Myrtle zrobili wszystko, aby odpowiednio ją pochować i zapewnić długo oczekiwany spokój. Przeszła do historii jako „potwór”, niemal wyjątkowy przypadek medycyny, bohaterka wielu specjalistycznych raportów, cyrkowiec, niezwykle miła kobieta, piękna żona i matka.