Dziennikarka ostro krytykuje Beatę Szydło. „Tak tchórzliwego polityka w Polsce jeszcze nie było”

Była premier się skompromitowała – to słowa Katarzyny Kolendy-Zaleskiej. Dziennikarka TVN uważa, że Beata Szydło nie stanęła na wysokości zadania, jeśli o rozwiązanie problemów protestujących w Sejmie chodzi. I wysuwa mocne zarzuty.

„‚Wicepremier do spraw społecznych’ – to stało się synonimem obojętności, bo wicepremier z pewnością do Sejmu zostałaby wpuszczona, a udaje, że nic się nie dzieje” – napisała w publicystycznym tekście dla portalu wyborcza.pl Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Dziennikarka TVN ma byłej premier za złe brak zaangażowania w rozmowy z protestującymi niepełnosprawnymi oraz ich opiekunami. „Trudno zrozumieć, żeby kobieta z ustami pewnymi frazesów o pomaganiu zachowywała się w taki sposób” – twierdzi.

I dodaje, że „tak tchórzliwego polityka w Polsce jeszcze nie było”. „Kompromitacja byłej premier Beaty Szydło przekroczyła jakiekolwiek granice” – uderza w Szydło Kolenda-Zaleska. W jej ocenie władza wykazała się wobec protestujących „bezwzględnością”.

Opozycja „pomaga”. A PiS „robi cyrk”

Dziennikarka zastanawia się również, gdzie jest odpowiedzialnym za sprawy dotyczące pomocy humanitarnej Beata Kempa. „Uruchamia się tylko wtedy, gdy trzeba dowalić Donaldowi Tuskowi?” – pyta.

I twierdzi, że opozycja „pomaga” i „nie robi cyrku” z protestu, chociaż PiS się jej zdaniem do niego w przeszłości, przy podobnej okazji, posunął. „Nic nie usprawiedliwia bezduszności i braku wrażliwości na to, co dzieje się w Sejmie” – twierdzi Katarzyna Kolenda-Zaleska.