Kora zapisała się na kartach historii polskiej muzyki dzięki swojemu talentowi i dokonaniom. Poza życiem estradowym wspaniale sprawdzała się w roli matki. Urodziła dwoje dzieci. Pierwsze powitała na świecie w 1972 roku. Cztery lata później urodziła drugiego syna. Jak się okazuje, żaden z nich nie poszedł w ślady swojej mamy. Czym dzisiaj zajmują się synowie zmarłej na nowotwór piosenkarki? Czy pociechy innych znanych i lubianych również są gwiazdami? Przedstawiamy czym zajmują się dzieci celebrytów.

Kora była niezwykle sławną piosenkarką. Z tego świata odeszła w 2018 roku. Podczas swojej kariery osiągnęła bardzo wiele, zarówno w życiu prywatnym, jak i w życiu zawodowym. Doczekała się potomstwa, urodziła dwóch synów. Warto wspomnieć, że jej dzieci mają dwóch różnych ojców. Najpierw na świat przyszedł Mateusz, który był owocem jej związku z Markiem Jackowskich. Kilka lat później urodził się Szymon, którego ojcem jest Kamil Sipowicz.

Żaden z synów wokalistki nie poszedł jednak w jej ślady. Mężczyźni mają wiele pasji, ale szczególnie dobrze czują się w roli projektantów grafiki komputerowej. Jeden z nich miał nawet okazję pomóc Korze przy projektowaniu okładek do albumów.

Dzieci Kory są wybitnie zdolne i mimo że wykonują zawody różne od pasji swoich rodziców, to nadal są to zajęcia twórcze. To nie jedyna taka sytuacja w polskim show-biznesie. Wiele gwiazd ma równie zdolne dzieci, jak oni sami. Jako przykład można wskazać Justynę Steczkowską, która również doczekała się syna, Leona. Chłopak olśniewa urodą, a internauci od dawna debatują, że powinien on pójść w stronę modelingu. Uważają, że powinien on lepiej wykorzystać swój wygląd i rozpocząć karierę co najmniej w show-biznesie. Leon wybrał jednak kompletnie inną drogę i poszedł w kierunku swojej największej pasji.

Kolejną wschodzącą gwiazdą jest córka aktora Zbigniewa Zamachowskiego. Możemy go kojarzyć z takich filmów jak „Wiedźmin” czy „Zróbmy sobie wnuka”. Jego pociecha zaliczyła bardzo dobry start, a aktor zdecydowanie może być z niej dumny.

Osobom, które mają znanych rodziców, często zarzuca się, że osiągają jakiś sukces ze względu na nazwisko, które jest rozpoznawalne. W dużej mierze rzeczywiście tak jest, oczywiście nie ujmując nikomu ambicji, talentu i innych ważnych rzeczy, ale pójście ścieżkami swoich rodziców zdaje się łatwiejsze niżeli wydeptywanie swoich własnych. Ciekawe, jaka część osób z tej listy odniosłaby sukces, gdyby nie to, że ich rodzice są gwiazdami. Wielu spekuluje na temat tego, czy zadziałała magia nazwiska, czy sukces wyssali wraz z mlekiem swoich matek.

Nie należy również zapominać o tych, którzy odnieśli większy sukces niż swoi rodzice i udało im się uwolnić od przeświadczenia, że wszystko zawdzięczają nazwisku. Znani rodzice nie zawsze jednak dają tak łatwo o sobie zapomnieć i usuwają się w kąt. Dumnie walczą o zachowanie swojego dobrego imienia i pozycji, na którą pracowali latami.

Spotyka się również przypadki, w których rodzice chcą wybić się na sławie swoich dzieci. Takim przypadkiem jest Izabela Kisio-Skorupa, która jest znana z tego, że jest matką znanej aktorki. Kobieta swoim temperamentem i osobowością skradła serca internautów, którzy chętnie na bieżąco śledzą jej życie, a ona nie ma problemu z tym, żeby się nim dzielić. Swoim poczuciem humoru potrafi rozbawić niemalże każdego, a najwierniejsi fani wyłapują jej wypowiedzi, które później krążą po całym Internecie.

Niektórzy mimo wielu starań nie ponowili sukcesu swoich znanych rodziców. Tak było między innymi z Braćmi Cugowskimi, którzy w Polsce nie odnieśli tak ogromnego sukcesu, jak ich ojciec. Trzeba jednak przyznać, że powtórzyć sukces osiągnięty przez Budkę Suflera to nie lada wyczyn.

Znanych dzieci znanych rodziców jest znacznie więcej. Wśród nich znalazły się również takie nazwiska jak Kwaśniewska, Stuhr, Lis, Koterski czy Dowbor. Niektórzy są już dorośli i odnaleźli się w swoich wymarzonych zawodach. Inni dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową. Przedstawiamy, czym zajmuje się potomstwo największych polskich gwiazd.

Szymon Sipowicz


Szymon Sipowicz to syn Kory i Kamila Sipowicza. Jak możemy dowiedzieć się z biografii artystki, próbował swoich sił w różnych zawodach. Pracował jako model, grafik komputerowy, a jego nazwisko plasuje się w czołówce najlepszych polskich zawodowych skateboarderów.

Mateusz Jackowski


Mateusz Jackowski pochodzi ze związku Kory z Markiem Jackowskim. Od zawsze ma dryg artystyczny i pracuje jako zawodowy grafik. Podobno współtworzył okładki do albumów zespołu Maanam.

Leon Myszkowski


Leon Myszkowski jest synem piosenkarki Justyny Steczkowskiej oraz architekta Macieja Myszkowskiego. Niektórzy uważają, że powinien wykorzystać odziedziczoną po rodzicach urodę. On jednak wybrał inną drogę, która związana jest z kulinariami.

Iga Lis


Iga Lis jest córką dziennikarza Tomasza Lisa oraz prezenterki Kingi Rusin. Odziedziczyła ona urodę po swoich rodzicach, którą zdaje się bardzo dobrze wykorzystywać. Była już widywana na wybiegach u największych polskich projektantów, ale postanowiła zrezygnować tej drogi. Obecnie studiuje w Londynie od września 2018 roku. Wybrała dwa kierunki na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni! Szkoła wyższa, do której uczęszcza to London School of Economics.

Bronia Zamachowska


Bronia Zamachowska jest córką aktora Zbigniewa Zamachowskiego oraz Aleksandry Justy. Podobnie jak jej rodzice, postanowiła spróbować swoich sił w aktorstwie. Ma już za sobą debiut w filmie Andrzeja Wajdy pt. „Powidoki”, który miał swoją premierę w 2016 roku.

Ola Kwaśniewska


Ola Kwaśniewska jest córką byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Po zakończeniu nauki zaczęła aktywnie działać w mediach. Pojawiła się w „Tańcu z gwiazdami” w trzeciej edycji, w którym zajęła drugie miejsce. Ma za sobą epizody jako prezenterka i reporterka w TVN, na Polsacie, a nawet w radiu. Obecnie jest związana z Jakubem Badachem, dla którego pisze teksty piosenek. Z wykształcenia jest psychologiem, choć jak sama wspomina, nigdy nie miała okazji pracować w zawodzie.

Maciej Stuhr


Macieja Stuhra zapewne nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest on znanym aktorem, który również poszedł w ślady swojego ojca, Jerzego Stuhra.

Maciej Dowbor


Maciej Dowbor jest synem Katarzyny Dowbor i podobnie jak ona został prezenterem telewizyjnym. Mogliśmy go oglądać chociażby jako prowadzącego programu „Taniec z gwiazdami”. Obecnie nadal pracuje w Polsacie.

Michał Koterski


Michał Koterski jest synem reżysera Marka Koterskiego. On również wybrał zawód związany z filmem. Jest aktorem, którego zapewne najbardziej kojarzymy z „Dnia Świra”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” czy z serialu „Pierwsza miłość”.

źródło: pikio.pl