Nie warto zadzierać ze starszymi osobami. Mają one sporo życiowego doświadczenia i wiedzy, której nie zawahają się wykorzystać. Poza tym starsze osoby po prostu zasługują na szacunek choćby ze względu na to jak przysłużyły się społeczeństwu.

Młodzi ludzie często zapominają, że doświadczenie i wiedza dają wielką przewagę. Młodość nie ma szans. Poznajcie jedną z moich ulubionych historii.

71-letni staruszek siedzi spokojnie i je obiad w przydrożnej restauracji. W pewnym momencie do środka wchodzi trzech ubranych w skóry motocyklistów.

Pierwszy z motocyklistów podchodzi do staruszka i gasi swojego papierosa na jego szarlotce, a potem udaje się do stolika w rogu sali.

Drugi z motocyklistów odchrząkuje i pluje staruszkowi do kawy, po czym dołącza do stolika przy którym siedzi jego kolega.

Trzeci z motocyklistów podchodzi do staruszka, bierze jego talerz i bez skrupułów rzuca nim o podłogę. Następnie kieruje się do stolika przy którym siedzą jego koledzy.

1

Staruszek bez żadnego słowa skargi wstaje od stolika i wychodzi z restauracji.

„Hehe, ten stary piernik nie ma jaj, co?” – zagadnął jeden z motocyklistów do kelnerki.

A kelnerka na to: „I chyba nie powinien mieć prawa jazdy sądząc po tym, jak właśnie rozjechał trzy motocykle na parkingu.”

Podziel się tym dowcipem ze znajomymi, jeżeli wywołał uśmiech na twojej twarzy.

źródło: pl.newsner.com