Dwa żurawie zatańczyły do piosenki Eda Sheerana. Zachwyciły 14 milionów ludzi

Dwa żurawie wykonują swój tradycyjny taniec, a w tle leci piosenka Eda Sheerana „Perfect”. Tylko tyle i aż tyle, by zachwycił się nimi cały świat.

Dwa żurawie kanadyjskie wybrały osiedle na Florydzie do wykonania swojego tradycyjnego tańca. Wszystko nagrała przejeżdżająca obok samochodem Ilene Karlsberg-Gerstein. Na nagraniu uchwyciła nie tylko taniec żurawi, ale również piosenkę z płyty CD. Żurawiom grał akurat Ed Sheeran, a ptaki przypadkiem zsynchronizowały swoje skoki do utworu „Perfect”.

This extremely cool video was shot by my wife Ilene Karlsberg-Gerstein yesterday. The music was playing in her car at that time Please feel free to SHARE. Also, To View on YOUTUBE https://www.youtube.com/watch?v=MfptC1dcgTE If you are interested in using this video, other than sharing on FaceBook, or if you have a licensing request/inquiry, please contact licensing@jukinmedia.com.

Gepostet von Bill Gerstein am Donnerstag, 7. Juni 2018

Taniec żurawi obejrzano już prawie 15 milionów razy. Co w tym filmie zachwyca? Zadziałało tu zapewne kilka czynników. Żurawie są cudownie wdzięczne i bez Eda Sheerana, ale sam Ed Sheeran bez wątpienia znacznie im tu pomógł. Obecnie jest jednym z najlepiej zarabiających artystów na świecie, i gdyby w tle leciała Metallica, to chyba żurawie nie zdobyłyby aż takiej popularności.

Taniec żurawi

Żurawie z nagrania wykonują taniec, który jest jednym z najciekawszych zachowań żurawi. Nie jest to taniec godowy – żurawie kanadyjskie (antigone canadensis) łączą się w pary wczesną wiosną, tymczasem nagranie powstało zaledwie tydzień temu. Ptaki w ten sposób komunikują się i umacniają swoją więź.

Żurawie, które zauważyła Ilene, są już dorosłe – świadczą o tym czerwone „czapeczki” na ich głowach. Niestety, różnice między obiema płciami żurawi kanadyjskich są właściwie niedostrzegalne z tej odległości, dlatego też nie wiemy, czy to samce czy samice. Samice są tylko trochę mniejsze od samców, ale upierzenie mają takie samo. Ptakom tym nie przeszkadza też zupełnie tańczenie z osobnikiem tej samej płci.

Samiec tańczy z samicą, żeby potwierdzić lub ustalić między nimi wyjątkową więź (żurawie łączą się w pary na całe życie). Ptaki tej samej płci tańczą ze sobą, żeby wzmocnić swoją relację lub… dla zwykłej przyjemności i zabawy.