Duchowny swoim zachowaniem zdenerwował młodą parę. Ksiądz zasnął podczas mszy świętej. Niestety, nie był to jeszcze koniec

Ksiądz jest bardzo ważną postacią podczas ceremonii ślubnej. Czasem jednak swoim zachowaniem może przyćmić młodą parę, niekoniecznie w pozytywnym sensie. Duchowny zasnął w środku mszy, a to nie był koniec jego kłopotów tego dnia.

Ksiądz ma ogromny wpływ na przebieg każdego ślubu. Para młoda, która pragnie się pobrać zwykle przywiązuje ogromną wagę do każdego, nawet najmniejszego szczegółu, dotyczącego ceremonii. Wybór odpowiedniego kapłana często zajmuje dużo czasu. Ten duchowny ewidentnie się nie popisał i swoim zachowaniem zdenerwował młodą parę.

Ksiądz zasnął podczas mszy świętej
Ksiądz w dużej mierze jest odpowiedzialny za właściwy przebieg ceremonii zaślubin w kościele. Powinien czuwać nad wszystkim i wspierać małżonków w tym emocjonującym dniu. Ten duchowny ewidentnie zapomniał o swoich obowiązkach.

Sytuacja, do jakiej doprowadził, z pewnością wpłynęła negatywnie na odbiór całego wydarzenia przez młodą parę i zgromadzonych w świątyni ludzi. Ksiądz bowiem zasnął podczas odprawiania mszy świętej. Był to dopiero początek kłopotów.

Duchowny zniszczył całą ceremonię
Przygotowania do ślubu trwają zwykle bardzo długo. Załatwianie wszystkich formalności ciągnie się miesiącami i jest bardzo uciążliwe dla przyszłych małżonków. Para młoda chce jednak, żeby w dzień ślubu wszystko było idealne – takie, jak sobie wymarzyli. Mówi się o tym, że ślub jest najpiękniejszym wydarzeniem w życiu. Ta para z pewnością zapamięta go raczej trochę inaczej. Wszystko za sprawą zachowania księdza.

Duchowny odprawiający mszę zamiast czuwać i pomagać narzeczonym, usnął na swoim fotelu. Trudno było tego nie zauważyć, bo specjalnie się z tym nie krył. Ludzie byli zniesmaczeni i zdziwieni tą sytuacją. Przestali fotografować parę młodą, a skupili się na robieniu zdjęć drzemiącemu księdzu. Widok musiał być niezwykle zabawny.

Nie do śmiechu było jednak młodej parze, która była rozczarowana zachowaniem duchownego. Nie tak wyobrażała sobie swój wyjątkowy dzień. Niestety, nie był to jeszcze koniec serii niefortunnych zdarzeń. Gdy ksiądz się wreszcie ocknął i narzeczeni przeszli do składania ślubnej przysięgi, duchowny znowu dał plamę. Swoim brakiem profesjonalizmu zrujnował całą ceremonię.

Trudno przecież o gorszą wpadkę podczas ślubu niż pomylenie imienia panny młodej. Ksiądz robił to notorycznie. Kobieta musiała być zażenowana i wściekła, a do tego na pewno nie czuła wyjątkowo. Para młoda z pewnością nie będzie wspominać tego dnia za dobrze.

źródło: pikio.pl