Tusk znany jest ze swojej aktywności na portalach społecznościowych. Tym razem opublikował list, który dostał od 6-letniej Sophie. Dziewczynka nawiązała do Brexitu i wysłała rysunek jednorożca.

Donald Tusk

Dziewczynka napisała, że mieszka w Wielkiej Brytanii. „Wiem, że opuszczamy Unię Europejską, ale sądze, że powinniśmy zostać przyjaciółmi” – pisze.

Poprosiła też Tuska o przesłanie podpisanego przez niego zdjęcia do jej książki o Europie.

Musiało go to wzruszyć, bo wstawił zdjęcie listu na swoim instagramie. Opatrzył je komentarzem: „Zawsze będziemy przyjaciółmi, Sophie”.

2

Brexit coraz bliżej

Izba Gmin ponownie odrzuciła projekt umowy Theresy May, która obawia się „potencjalnych szkód” dla unii Irlandii Północnej i Wielkiej Brytanii.

Za umową opowiedziało się 242 posłów, podczas gdy przeciwnych było aż 391.

Theresa May otarcie przyznała, że wierzy we wprowadzenie w życie wyniku referendum. Dodała także, iż brexit może przynieść „potencjalne szkody” dla unii Irlandii Północnej i Wielkiej Brytanii.

Obecnie parlament oczekuje na dwa głosowania. W środę, 14 marca w sprawie wyjścia z UE bez umowy, a jeżeli zakończy się porażką, również w czwartek, 15 marca odbędzie się kolejne, w sprawie opóźnienia brexitu.

– Żałujemy wyniku głosowania w Izbie Gmin ws. brexitu i jesteśmy rozczarowani, że brytyjski rząd nie był w stanie zapewnić większości dla porozumienia o wyjściu z Unii Europejskiej – tak głosowanie w brytyjskim parlamencie skomentował rzecznik prasowy szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.

źródło: wp.pl