„Dobrą kuchnię, tak jak dobre malarstwo, zdobywa się od podstaw”. Historia sukcesu Magdy Gessler

Kolorowy ptak polskiej sceny gastronomicznej – tak można opisać Magdę Gessler, która słynie nie tylko ze swojego temperamentu, ale i charakterystycznych stylizacji. Znana restauratorka 10 lipca świętuje 66. urodziny.

Magda Gessler, z domu Ikonowicz, urodziła się 10 lipca 1953 roku w Komorowie. To nie tylko gwiazda telewizji, ale przede wszystkim restauratorka i malarka – jest bowiem absolwentką malarstwa w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych św. Ferdynanda. Jej ojciec był korespondentem – dlatego dzieciństwo spędziła za granicą, m.in. na Kubie – matka zaś związana była z gastronomią. Co ciekawe, jej ojcem chrzestnym był przyjaciel rodziny, Ryszard Kapuściński.

Jest autorką wielu książek kulinarnych, jednak popularność zyskała dzięki telewizyjnemu programowi „Kuchenne rewolucje”, w którym próbuje ratować upadające restauracje. Jego gospodynią jest od marca 2010 r. Od 2012 r. jest jurorką w programie „MasterChef”, a od 2017 r. prowadzi „Sexy Kuchnię Magdy Gessler”.

W jednym z wywiadów PAP Life poprosiła Gessler o radę dla początkujących restauratorów. Ekspertka zaleciła, żeby „nie byli pretensjonalni, żeby nie czerpali tak dużo z internetu, żeby sami próbowali raczej ze starych książek kulinarnych, niż z tych nowoczesnych, bo te dadzą im pozory dobrej kuchni, a nie dobrą kuchnię”.

– Dobrą kuchnię, tak jak dobre malarstwo, zdobywa się od podstaw – jeśli potrafimy zrobić dobry rosół, możemy iść dalszą drogą – mówiła.

Gessler na swoim koncie ma też kilka nagród, m.in. jest laureatką Wiktora w kategorii „Największe odkrycie telewizyjne” (2011) czy Telekamery w kategorii „Osobowość telewizyjna” (2012). W swoim dorobku artystycznym ma też epizodyczny udział w takich serialach jak „Niania” czy „Na Wspólnej”.

Prywatnie była dwukrotnie zamężna. Z tych związków ma dwoje dzieci: syna, Tadeusza Mullera oraz córkę, Larę Gessler. Obecnie jej partnerem jest lekarz, Waldemar Kozerawski. Gessler nie kryje radości z tego, że jej dzieci poszły w jej kulinarne ślady.

Co ciekawe, Gessler robi furorę nie tylko na planie „Kuchennych rewolucji”, gdzie bez skrupułów potrafi zerwać zasłony z okien czy rzucać talerzami. Prawdziwy szał „robi” też w sieci. Na swoim profilu na Facebooku ma ponad 1 mln 313 tys. fanów, zaś na Instagramie śledzi ją 731 tys. użytkowników. Gwiazda ma dobry kontakt ze swoimi fanami, którym potrafi odpisywać na komentarze – czy wysłać „besos” nawet w środku nocy.

 

źródło: kobieta.interia.pl