Panie i panowie: sezon grillowy tuż za rogiem!

Wiem, że może na to nie wyglądać, ale wkrótce wiosna zapuka do naszych drzwi i jestem pewien, że każdy prawdziwy mistrz grillowania, od razu będzie chciał wyciągnąć i rozpalić swojego grilla!

Osobiście uwielbiam soczyste, grillowane burgery, ale nie każdy wie, jak przygotować je na grillu tak, aby były naprawdę smaczne.

Na przykład, czy wiesz, że położenie kostki lodu na mięsie na burgery potrafi zdziałać prawdziwe cuda?

Oto 5 doskonałych sztuczek, które musicie sprawdzić w sezonie 2019!

Sztuczka z kostką lodu

Kostki lodu na burgerach? Naprawdę? Nie brzmi to, jakby miało zdziałać cuda, prawda? No cóż, obiecuję, że zdziała!

Następnym razem, kiedy będziesz przyrządzać burgery na grillu, spróbuj położyć na środku każdego kawałka mięsa kostkę lodu.

Dodanie nieco masła podczas grillowania również dobrze się sprawdzi. Wszystko to sprawi, że mięso będzie bardziej soczyste! Podziękujecie mi później…

Użyj tylko połowy grilla

Wielu ludzi ciągle popełnia ten błąd. Jestem pewien, że byliście na imprezie, podczas której po pewnym czasie całe niezjedzone mięso ląduje z powrotem na grillu.

Co zrozumiałe, pozostawienie mięsa w ten sposób sprawia, że staje się ono wysuszone, twarde i traci smak.

Można temu zaradzić w dość prosty sposób. Umieść węgiel jedynie w połowie grilla. Drugą połowę zostaw pustą. Gotowe mięso możesz umieścić po „zimnej” stronie rusztu. Dzięki temu pozostanie ono ciepłe i świeże, a nie będzie przesuszone.

Posól rybę

Oto stara, nieco zapomniana już sztuczka tradycyjnych gospodyń domowych, która działa cuda: przed wrzuceniem ryby na grilla, mocz ją przez 10 minut w osolonej wodzie.

Zapobiega to rozpadaniu się ryby na ruszcie. Całkiem mądre, no nie?

Użyj soku jabłkowego

Kiedy grilluje mój tata, zawsze ma pod ręką butelkę z aerozolem, w której trzyma sok jabłkowy. Skrapia nim mięso podczas grillowania. Moja pierwsza dziewczyna myślała, że jest szalony, ale przygotowane przez niego mięso zawsze jest doskonałe.

Ta mała sztuczka sprawia, że mięso pozostaje smaczne i jednocześnie staje się bardzo delikatne. Zanim więc ruszysz do sklepu po sos do grilla, sprawdź lepiej, czy masz w lodówce sok jabłkowy!

Grilluj z wyprzedzeniem

Prawdziwy mistrz grilla zawsze wszystko przygotowuje z wyprzedzeniem, szczególnie jeśli spodziewa się gości.

Zamiast biegać w panice, kiedy pojawią się Twoi znajomi, zacznij grillować mięso nieco wcześniej. Dzięki temu będziesz mógł skoncentrować się na gościach, zamiast martwić się o grilla.

Hamburgery możesz przyrządzić nawet cztery godziny przed przyjazdem gości. Grilluj je, aż będą prawie gotowe, a kiedy impreza się rozpocznie, wrzuć je na grilla na kilka ostatnich minut.

Myślę, że wszyscy powinni poznać te sprytne sztuczki dotyczące grillowania. Dzięki temu będą mogli zostać prawdziwymi mistrzami grillowania!

Kliknij w przycisk LIKE, aby przesłać te rady znajomym. Na pewno Ci za to podziękują!

źródło: pl.newsner.com