Dlaczego zawsze powinieneś trzymać przy łóżku miskę cebuli – powód nie jest tak szalony, jak mogłoby Ci się wydawać

Owoce i warzywa posiadają szeroki wachlarz właściwości zdrowotnych – wszyscy doskonale o tym wiemy. Ale czy naprawdę zdajesz sobie sprawę z tego, jakie możliwości skrywa Twoja lodówka?

Istnieje wiele warzyw i owoców, które od dawna były używane w celach leczniczych. Nie wszystkie są smaczne, ale, ogólnie rzecz biorąc, stanowią naturalny sposób na to, aby trzymać się z dala od lekarza. Jednym z takich darów ziemi jest cebula, którą często bierzemy za coś, co zupełnie nie ma wpływu na nasze życie.

Oczywiście, na całym świecie używamy cebuli w wielu rodzajach dań, ale czy wiedzieliście, że charakteryzuje się ona wieloma cechami, które pozytywnie wpływają na zdrowie?

Cebula jako lekarstwo

Wiele badań wykazało, że cebula jest dobra na serce. Woń, którą wydziela, zawiera siarkowodór, substancję, która dobrze wpływa na naczynia krwionośne.

Co więcej, cebula, szczególnie jej czerwona odmiana, jest pełna przeciwutleniaczy. Są one kluczowe dla zachowania ciała w dobrym zdrowiu i sprawienia, że system odpornościowy będzie niezwykle silny.

Już w średniowieczu bulwy cebuli były wieszane na drzwiach domostw, w nadziei, że pochłoną zarodniki dżumy i tym samym ochronią mieszkańców przed zarażeniem.

W dzisiejszych czasach oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie ma to prawa zadziałać, ale nie oznacza to wcale, że cebula nie może być bardzo pożyteczna, jeśli chodzi o domowe sposoby radzenia sobie z chorobami.

Cebula a kaszel
Powiedzmy to sobie jasno i wyraźnie. Żyjemy w czasach kiedy wirusy przeziębienia i grypy mogą rozprzestrzeniać się szybciej niż kiedykolwiek. Jeśli właśnie zmagasz się z kaszlem, wystarczy Ci zaledwie jedna cebula, aby zupełnie pozbyć się tego problemu.

Właśnie tak, cebula zwalcza kaszel.

Przygotowanie:

Umieść pół cebuli w misce (niektórzy kroją ją na plasterki).
Zalej cebulę gotującą się wodą (uważając przy tym, aby zupełnie jej nie zanurzyć) i umieść miskę na stoliku nocnym, albo pod łóżkiem.
Idź spać. Następnego ranka cały pokój może mieć zapach cebuli, ale zapewniam, że efekt będzie tego warty. Kaszel powinien bowiem zniknąć do momentu, w którym się obudzisz. A przynajmniej tak twierdzi Helén Bjurberg z Härligt hemma.

1

Tanio, nieszkodliwie i naturalnie
Nie wiem jak wy, ale ja preferuję specyfiki, które są tanie i naturalne. Dla mnie biją na głowę lekarstwa na kaszel, czy tabletki, które można nabyć w aptece.

Do wszystkich, którzy wobec tej metody pozostają sceptyczni i zastanawiają się, czy naprawdę działa, mam jedno pytanie – co tak naprawdę macie do stracenia? Zupełnie nic… nie wliczając w to tolerowania nieco nieprzyjemnego zapachu pokoju, który będzie utrzymywał się przez kilka godzin. Ten sposób jest tani i nieszkodliwy dla ciała.

2

Osobiście przetestowałam sztuczkę z cebulą i z przyjemnością muszę stwierdzić, że u mnie działa. Moje drogi oddechowe zawsze wydają się czystsze, kiedy się budzę, więc z radością polecam tę metodę.

Może to właśnie dlatego pozostaję zdrowa, w okresach, w których większość moich znajomych cierpi na przeziębienia? Kto wie?! W każdym razie, na pewno warto spróbować.

Czy dasz szansę sztuczce z cebulą? Powiedz nam o tym w komentarzach i upewnij się, aby udostępnić ten artykuł swoim znajomym na Facebooku!

źródło: pl.newsner.com