Danuta Lato (55 l.), a właściwie Danuta Irzyk, osiągnęła sukces, o jakim w latach 80. większość gwiazd mogła tylko pomarzyć. Nieoczekiwanie jednak, będą u szczytu kariery, zniknęła z ekranów. Jak potoczyły się jej losy?

Skromna dziewczyna z maleńkiej podkarpackiej wioski zawróciła w głowie połowie Europy!

Była uosobieniem Kopciuszka, który wyruszył w wielki świat, by zrobić karierę na Zachodzie. A taki wyczyn w czasach PRL- -u był fenomenem!

Trudno było jej nie zauważyć w serialu „W labiryncie”. Zagrała atrakcyjną modelkę Barbarę, narzeczoną Grzegorza Białka (Janusz Bukowski). A potem na zawsze zniknęła z ekranów.

Mając 20 lat, rozwiodła się z mężem, Zdzisławem. Ich małżeństwo przetrwało zaledwie… tydzień.

W 1984 roku Danuta zrezygnowała z pracy w przedszkolu i za namową zachwyconego jej wdziękami Niemca wyjechała do RFN. Niedługo potem jej zdjęcia pojawiły się w niemieckich edycjach Playboya i w kalendarzach.

Media ekscytowały się informacją o ubezpieczeniu jej ponętnego biustu na kwotę miliona marek!

Olbrzymim sukcesem były również jej wspólne występy z gorącymi gwiazdami lat 80. Polka pojawiła się u boku słynnej piosenkarki Samanthy Fox (53 l.) oraz Sabriny Solerno (51 l.).

Dzisiaj nie chce wracać do przeszłości. Od lat odmawia wywiadów. W 1989 roku założyła rodzinę i prowadzi spokojne życie z dala od mediów.

Z mężem i dwójką dzieci nadal mieszka w Niemczech i zajmuje się fizykoterapią.

źródło: pomponik.pl