Danuta Holecka to kobieta kameleon. W 2004 roku prowadząca „Wiadomości” miała 36 lat i zafundowała sobie nie lada metamorfozę. Dzięki nowemu kolorowi włosów – rudemu – odzyskała blask i olśniewała kobiecością. Przypomnijmy sobie jak wtedy wyglądała. Była to ostatnia spektakularna zmiana w wyglądzie dziennikarki TVP1. Przy okazji Danuta Holecka podzieliła się z Faktem przepisem na swoje idealne włosy.

Poniższy tekst znalazł się w Fakcie 6 października 2004 rok

W „Wiadomościach” zmiany. Na początek zmieniła się prowadząca Danuta Holecka.Nie jest już brunetką, tylko rudą. – To prawda – przyznaje dziennikarka. – Zrobiłam sobie pasemka – dodaje. Przy okazji Holecka zdradziła nam, że tak naprawdę nigdy brunetką nie była. Jej włosy mają odcień ciemnobrązowy. – W kamerze każdy odcień włosów wydaje się ciemniejszy. Większość osób jest przekonana, że jestem brunetką, a nigdy nią nie byłam – zapewnia gwiazda „Wiadomości”. Być brunetką w telewizji jest trudno. Włosy przypominają jednobarwną plamę – jakby prezenterka założyła hełm. Holecka rzuciła więc na „hełm” kilka jaśniejszych pasemek. Zrobiła to u fryzjera, choć jeszcze niedawno sama zajmowała się farbowaniem włosów. Prezenterka nie wierzy chemicznym farbom. Stawia na najczystszą naturę. – Staram się nie używać chemii. Dlatego nadaję kolor włosom naturalnymi barwnikami ziołowymi: chną i basmą. Po nich mają ciepły odcień – wyjaśnia Holecka. – Co jakiś czas, żeby ożywić odcień, stosuję pasemka, które zdejmują trochę koloru z chny i basmy. Stąd miodowy ton moich włosów. Tak właśnie zrobiłam teraz. Za jakiś czas znowu użyję ziół i będę ciemniejsza – zapewnia Danuta Holecka.

Przepis na włosy Danuty Holeckiej

– 3 paczki chny (najzwyklejszej i najtańszej), 3 basmy zalane mocną esencją z herbaty rozrobione do konsystencji budyniu

– Mieszankę nakładany ciepłą na świeżo wymyte, wilgotne włosy – na całą noc.

– Polecam rano spłukać, nie używać szamponu.

– Kiedyś robiłam to sama w domu, ale wtedy musiałam trzymać zioła cały czas na głowie, a po spaniu z wilgotnymi włosami, często wstawałam przeziębiona. Teraz nie mogę sobie pozwolić na chrypkę, dlatego chodzę do fryzjera – zdradza Holecka.

Tak kiedyś wyglądała Danuta Holecka

Danuta Holecka w 2004 roku

Danuta Holecka często eksperymentowała z fryzurą

Danuta Holecka jest jedną z najważniejszych gwiazd TVP

Tak teraz wygląda Danuta Holecka

źródło: fakt.pl