Czy w tym roku grozi nam susza? Polacy mówią o prawdziwej tragedii. Naukowcy alarmują: będzie jeszcze gorzej

TVN postanowił poinformować swoich widzów o wielkim kryzysie, jaki pojawił się w naszym kraju. Okazuje się, że musimy mierzyć się z dramatyczną sytuacją, która nie miała miejsca od wielu lat. Polacy mówią o prawdziwej tragedii.

TVN przekazał swoim widzom wiadomości na temat wielkiego kryzysu, jaki pojawił się w naszym kraju. Każdy z nas musiał w ostatnim czasie mierzyć się z niszczycielskim działaniem żywiołu, który zbierał swoje żniwa w niemal całej Polsce. Okazuje się, że przyniósł on także długoterminowe skutki, które są wyjątkowo przerażające. Miliony Polaków wyrażają swój strach przed nadchodzącymi dniami.

TVN przekazuje dramatyczne wiadomości
Jak przekazuje TVN, w wielu województwach istnieje obecnie bardzo poważne zagrożenie powodziowe. Wszystko ma związek z opadami, które trwają w naszym kraju już od kilku tygodni. W najbliższym czasie sytuacja ma ulec poprawie, jednak w tym momencie musimy mierzyć się ze zwiększonym poziomem wód w rzekach, co powoduje poważne zagrożenie.

Niektóre rejony naszego kraju muszą z kolei mierzyć się z suszą. Jak twierdzą meteorolodzy, w rzekach pojawia się mnóstwo wody, jednak mamy również do czynienia z jej odparowywaniem, w związku z czym ogólny bilans wodny jest ujemny. Sytuacja ta tworzy nieprzewidziane skutki, które mogą doprowadzić do bardzo poważnego kryzysu w naszym kraju.

TVN informuje o kryzysie w Polsce
Okazuje się więc, że nie tylko ulewne deszcze, ale i susze doprowadzą do wielkiego kryzysu. W związku z ekstremalnymi warunkami znacznie wzrosną ceny za warzywa, czego możemy być już niemal pewni, a to tylko jeden ze skutków.

– Mimo tego, że mamy duże sumy opadów, to parowanie jest jeszcze większe. Czyli ten bilans wodny w okresie letnim staje się bilansem ujemnym i ten deficyt wilgoci w glebie kumuluje się – mówi Artur Magnuszewski, hydrolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

źródło: pikio.pl