Choć wielu ludzi nie wierzy w zjawiska nadprzyrodzone, na świecie wciąż dzieją się rzeczy, których nauka nie potrafi wyjaśnić. Oto kilka przykładów fenomenów, które z pewnością można nazwać współczesnymi cudami.

1. Matka Boska z Akity

W czerwcu 1973 r. w klasztorze nieopodal miasta Akita w Japonii siostrze Agnieszce Katsuko Sasagawa ukazała się Matka Boska. Od tamtej pory znajdująca się w przybytku figura Maryi wielokrotnie zalewała się łzami, a także krwawiła. Analiza łez przeprowadzona na Uniwersytecie w Oxfordzie wykazała, że są identyczne z ludzkimi.

2. Całun Turyński

Całun Turyński uznaje się za płótno, w które po śmierci został owinięty Jezus. Naukowcy nie potrafią wytłumaczyć choćby tego, dlaczego wygląda jak negatyw fotografii, ani dlaczego znaleziona na nim krew jest tej samej grupy co ta pojawiająca się przy okazji innych cudownych wydarzeń (np. żywa Eucharystia).

3. Egzorcyzmy

Dla wielu przypadków opętania z przeszłości nie ma naukowego wytłumaczenia. Czasem psycholodzy diagnozują kogoś jako zdrową osobę i nie znajdują wyjaśnienia dla jego niezwykle dziwacznych zdolności.

4. Powrót do życia po 45 minutach od ustania pulsu

W 2014 r. czterdziestoletnia wówczas Ruby Graupera-Cassimiro (powyżej) z Florydy zaczęła mieć problemy z oddychaniem po przejściu cesarskiego cięcia. Przez trzy godziny lekarze próbowali ją reanimować. Po 45 minutach od ustania pulsu lekarze wezwali rodzinę pacjentki, by powiadomić ją o zgonie. Wtedy nieoczekiwanie puls znowu zaczął bić. Kobieta wróciła do świata żywych całkiem zdrowa.

5. Cud św. Januarego

W marcu 2015 r. papież Franciszek podczas uroczystej mszy pobłogosławił ampułkę z krwią św. Januarego. Gdy ucałował relikwię, zastygła krew patrona Neapolu częściowo się rozpuściła. Zjawisko to, nazywane cudem św. Januarego, uznaje się za zapowiedź pomyślności dla neapolitańczyków.

6. Ciała świętych, które nie ulegają rozkładowi

Istnieją przykłady ciał świętych, które nigdy nie uległy rozkładowi. Za przykład można podać choćby zwłoki św. ojca Pio albo św. Bernadetty.

7. Odnalezienie Arki Noego

W kwietniu 2010 r. zespół chińskich i tureckich naukowców odnalazł na Górze Ararat (powyżej) w Turcji pozostałość drewnianej konstrukcji, która mogła być Arką Noego. Według jednego z archeologów badających szczątki nigdy wcześniej w historii poszukiwań arki żadne znalezisko nie zostało tak dobrze opisane i udokumentowane. Czy dowodzi to prawdziwości opisanej w Biblii historii?

8. Objawienia w Zeitun

Objawienia w kościele koptyjskim w Zeitun zaczęły się w kwietniu 1968 r. i trwały kilka lat. Świetlista postać Matki Boskiej pojawiała się w tym miejscu tak często, że nawet rząd Egiptu powoływał się na nie jako na powszechnie uznane objawienia.

9. Statuy świętych płaczące krwią

Zjawisko krwawych łez na posągach świętych również często pozostaje zagadką dla naukowców.

Źródła: theodysseyonline.com, beliefnet.com.