Katarzyna Dowbor: córka dziennikarki jest jej oczkiem w głowie. Dziś studentka, urodziła się, gdy Dowbor miała już 40 lat. „Późne macierzyństwo to najlepsze co mi się przytrafiło”, wyznała później. Kim jest córka Katarzyny Dowbor? To śliczna i ambitna młoda kobieta.

Pomogła setkom polskich rodzin, które mieszkały w przerażających warunkach. Odniosła gigantyczny sukces medialnym, ale największym powodem do dumy są dla niej dzieci. Katarzyna Dowbor: córka gwiazdy Nasz nowy dom przyszła na świat, gdy jej mama była już dojrzałą kobietą. Jak dziennikarka wspomina dziś późne macierzyństwo? Uważa, że to najlepsze, co mogło ją spotkać!

Katarzyna Dowbor: córka dziennikarki jest do niej podobna. Co robi?

Maria Dowbor-Baczyńska przyszła na świat jako owoc miłości znanej dziennikarki i dziennikarza Jerzego Baczyńskiego. Miało to miejsce w 1999 roku, kiedy dziennikarka miała już 40 lat. Narodziny małej Marysi uszczęśliwiły jej rodziców.

– Późne macierzyństwo to najlepsze co mi się przytrafiło. […] Mam dodatkową motywację, by dbać o swoją formę. Jeżdżę z córką na nartach czy rowerze. […] Rodząc po czterdziestce, z pewnością rodziłam rozsądniej, mając już pewne doświadczenie i mądrość – cytuje Katarzynę Dowbor fakt.pl.

W zeszłym roku Maria skończyła 19 lat. Młoda kobieta odziedziczyła po swojej mamie nie tylko urodę, lecz także pracowitość i zamiłowanie do poszerzania swoich horyzontów. Dlatego kiedy stanęła przed decyzją o wyborze studiów, zdecydowała się na studia w Wielkiej Brytanii. Nie wybrała jednak jak np. Iga Lis, londyńskiej uczelni, lecz bardziej spokojną miejscowość. Studiuje psychologię i filozofię.

Kim jest Maciej Dowbor?

Maria Dowbor-Baczyńska nie jest jedynym dzieckiem gwiazdy programu Nasz nowy dom. Katarzyna Dowbor ma jeszcze syna z wcześniejszego związku. Maciej Dowbor, syn dziennikarki z pierwszego małżeństwa, odziedziczył po swojej mamie talent.

Maciej Dowbor przyszedł na świat w 1978 roku, więc między nim a Marią jest 21 lat różnicy. Od kilkunastu lat pracuje w Telewizji Polsat, można usłyszeć go także w radiu RMF FM. Jest szczęśliwym mężem Joanny Koroniewskiej, prezenterki telewizyjnej oraz aktorki. W 2009 roku Katarzyna Dowbor miała szczęście po raz pierwszy zostać babcią – na świat przyszła mała Janina, a dziewięć lat później jej siostra Helena.

Ojcem Macieja był pierwszy mąż Katarzyny Dowbor, Piotr Dowbor. Dziennikarka poślubiła go, kiedy miała zaledwie osiemnaście lat. Niestety, szybko okazało się, że ślub w młodym wieku nie należał do dobrych pomysłów i para rozstała się.

Katarzyna Dowbor: córka dostarcza jej powodów do dumy

fot. instagram.com @katarzyna_dowbor_official

Katarzyna Dowbor urodziła swoje drugie dziecko, gdy miała już czterdzieści lat

fot. instagram.com @katarzyna_dowbor_official

Dziennikarka uważa, że późne macierzyństwo to najlepsze, co mogło ją spotkać

fot. instagram.com @katarzyna_dowbor_official

Gwiazda Nasz nowy dom ma także syna z pierwszego małżeństwa, Macieja

fot. instagram.com @maciej_dowbor

Katarzyna Dowbor: córka Maria jest do niej bardzo podobna. Dziewczyna studiuje w Wielkiej Brytanii

fot. instagram.com @katarzyna_dowbor_official

źródło: lelum.pl