Zadbana i piękna fryzura to wizytówka każdej kobiety. Nie wszystkie mają jednak czas i ochotę, by codziennie rano myć i układać włosy. A zdarza się, że po nocy są one pozbawione objętości, przyklapnięte i nie wyglądają estetycznie. Na szczęście, są proste sposoby, dzięki którym rano obudzimy się z ładną fryzurą!

Niezależnie od długości włosów, aby ułatwić ich poranne układanie, można wieczorem odpowiednio je przygotować. Krótkie włosy wystarczy wymodelować, a rano użyć pianki do włosów lub lakieru. Większy problem jest z długimi włosami. One podczas snu plączą się i rano jest kłopot z ich rozczesywaniem. W tym przypadku idealnie sprawdzają się fryzury, dzięki którym rano uzyska się delikatne loki lub fale. Przed ułożeniem włosów na noc tak, by rano móc je tylko przeczesać palcami i utrwalić lakierem, warto wiedzieć czego unikać i jak je przygotować.

Wskazówki przed przygotowaniem włosów do snu

Jeśli myjesz włosy na noc przede wszystkim pamiętaj o tym, by dokładnie je wysuszyć, ponieważ wilgotne są bardziej narażone na uszkodzenia podczas snu i mogą się zniszczyć.

Nigdy nie idź spać z ręcznikiem na głowie. Mokre włosy to dobre środowisko do mnożenia się bakterii. Poza tym niszczą się wtedy, a rano trudno je ułożyć.

Przed suszeniem włosów suszarką nie trzyj ich ręcznikiem. Po umyciu należy tylko delikatnie przyciskać ręcznik do głowy. Dzięki temu struktura włosów nie zostanie naruszona.

Jeśli zdecydujesz się wykorzystać któryś z poniższych trików z wykorzystaniem gumki do włosów, pamiętaj by nie ściskać za mocno włosów i użyć grubej frotki. Gumki z metalowymi elementami mogą uszkodzić włosy i je wyrwać.

Grubsze fale

Jeśli chcesz rano uzyskać naturalny efekt grubszych fal na włosach, podziel je na partie o różnej grubości i zakręć je w różne strony, a na końcu usztywnij gumką. Rano rozczesz włosy palcami. Efekt cię pozytywnie zaskoczy.

Delikatne loki

Żeby uzyskać delikatne loki na włosach, wystarczy, że zwiążesz je w warkocz. Jeśli uważasz, że w takiej fryzurze będziesz się czuła niekomfortowo podczas snu, to nie zaplataj warkocza mocno. Luźno związane kosmyki włosów dadzą bardziej naturalny efekt. Alternatywą dla warkocza może być kok.

Kok do snu sprawi, że włosy naturalnie się pokręcą. Zrobiony na samym czubku sprawi, że włosy będą miały większą objętość. Ważne, by wszystkie włosy zostały zebrane do koka. W innym przypadku niektóre pasma mogą zostać proste, będą się odróżniać od reszty i tym wyglądać nieestetycznie.

Proste włosy

Aby wygładzić proste włosy, po wysuszeniu ich, nałóż bawełnianą opaskę nad czołem. Nie nakładaj żadnych kosmetyków i połóż się tak do snu. Włosy zostaną naturalnie nawilżone przez twoja własną skórę.

źródło:fakt.pl