Tak jak chiromancja pozwala na dowiadywanie się czegoś o człowieku na podstawie linii papilarnych na dłoni, tak fizjonomika definiuje charakter po kształcie twarzy. Co więc można powiedzieć na twój temat?

Owalna twarz
Osoba o owalnym kształcie twarzy bardzo przejmuje się tym, co myślą o niej inni. Waży każde słowo przed jego wypowiedzeniem i stara się nikogo nie urazić. Jednocześnie potrafi być dobrym słuchaczem i udzielać mądrych rad.

Pociągła twarz
Taka twarz charakteryzuje indywidualistów. Osoby o pociągłej twarzy są skupione na osiąganiu swoich celów. Cechuje je drobiazgowość, obowiązkowość i precyzja. Potrafią walczyć o swoje.

Okrągła twarz
Osoby o okrągłej twarzy są ciepłe, życzliwe, otwarte na ludzi i zawsze skłonne do pomocy. Mają tendencję do poświęcania się dla innych. Chętnie angażują się w działalność charytatywną.

Kwadratowa twarz
Taki kształt twarzy charakteryzuje osoby ceniące sobie logikę i zdolne do analitycznego myślenia. Nie przepadają za pracą zespołową, bo mają poczucie, że wszystko potrafią zrobić najlepiej.

Twarz w kształcie serca
Osoby o takim kształcie twarzy są wyjątkowo silne psychicznie. Potrafią być niesamowicie zdeterminowane, jeśli chodzi o realizację swoich zamierzeń. Charakteryzuje je również silnie wyostrzona intuicja.

Trójkątna twarz
Taki kształt twarzy mają urodzeni przywódcy. Osoby takie są charyzmatyczne i bardzo lubią dowodzić. Zdarza się, że są nadmiernie apodyktyczne i nie potrafią przyjmować krytyki. Są mocno nastawieni na odnoszenie życiowych sukcesów.

źródło: magia.onet.pl