Jaki majątek ma prezes Jarosław Kaczyński? W ciągu roku prezes PiS znacznie zwiększył swoje oszczędności. Prezes jest także współwłaścicielem 1/3 domu o wartości 1,5 mln zł. Jarosław Kaczyński ma też kredyt w SKOK.

Z oświadczenia majątkowego Jarosława Kaczyńskiego za 2018 rok wynika, że prezes PiS jest współwłaścicielem (1/3 własności) domu o powierzchni ok. 150 mkw wartego 1,5 mln zł. Jarosław Kaczyński ma oszczędności rzędu 63 tys. zł. To o około 44 tys. zł więcej niż rok wcześniej.

Ile prezes PiS zarobił w ubiegłym roku? Jako poseł zarobił ponad 110 tys. zł. Do tego trzeba doliczyć 30 tys. zł diety parlamentarnej. Jarosław Kaczyński otrzymał też emeryturę w wysokości ponad 79 tys. złotych. W sumie średnie miesięczne zarobki prezesa to ponad 18 tys. zł.

Jarosław Kaczyński zaciągnął kredyt w SKOK. Jak zaznaczył, pożyczka związana była z opieką nad chorą mamą i kosztami związanymi z Jej upamiętnieniem. Do spłaty pozostało jeszcze 118 tys. zł.

„Posiadałem jednorazowo pełnomocnictwo do reprezentowania Fundacji „Instytut Lecha Kaczyńskiego” oraz pozostałych wspólników na nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników Srebrna Sp. z o.o. oraz wykonywania prawa głosu z wszystkich przysługujących wspólnikom udziałów w kapitale zakładowym Spółki. Posiedzenie to nie odbyło się, pełnomocnictwo zostało odwołane” – napisał w oświadczeniu majątkowym Kaczyński. Jest to odniesienie do spółki „Srebrna”.

źródło:  superbiz.se.pl