Stało się to, co wydawało się niemożliwie. Wojciech Cejrowski, kontrowersyjny podróżnik i komentator, który w ostatnich latach dał się poznać jako ordynarny i chamski krytyk przeciwników PiS i Unii Europejskiej, nie będzie do końca roku pojawiał się na antenie TVP Info. – Panu Rachoniowi dziękuję, że mnie na antenę wpuścił. Mam nadzieję, że nie będzie miał z tego powodu kłopotów – napisał Cejrowski na Facebooku.

Przyczyn rezygnacji z występów Cejrowskiego nie podano oficjalnie. Jednak trudno nie zauważyć, że Cejrowski niedawno zaatakował samego prezesa Kaczyńskiego. Powodem – nie po raz pierwszy – były niezrealizowane obietnice PiS o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej.

– Prezes Kaczyński ma za pazurami krew niewiniątek i jest u mnie od dawna na cenzurowanym. Bo obiecuje, nie po raz pierwszy w kampanii, że zajmie się dla mnie najważniejszą aborcją, a potem pod dywanik to wmiata, nie zajmuje się, kadencja mija. W następnych wyborach znowu mi obiecuje, że się zajmie – mówił podróżnik podczas audycji „Radiowy Przegląd Prasy”.

Opozycja spekuluje, że to było powodem zdjęcia jego występów z telewizji.

Doczekał się wielu niepochlebnych komentarzy.

Oburzenie wielu komentatorów wzbudza to, że za wiele swoich występów nie poniósł żadnych konsekwencji, a znika dopiero po tym, jak podpadł partii rządzącej. Programy z Cejrowskim były na antenie nawet mimo tego, że ten bez ceregieli spalił w programie flagę UE. Doszło do tego w programie TVP info „Minęła Dwudziesta”, którego gospodarzem jest Michał Rachoń. Stacja ostatecznie zdecydowała się nie pokazywać palenia flagi i wycięła ten fragment. Natomiast sam Cejrowski opublikował całą rozmowę na swoim kanale na YouTube tytułując ją „NOWE! Cejrowski pali logo UE”.

Cejrowski poinformował o wszystkim na swoim Facebooku i dziękował Michałowi Rachoniowi za to, że zaprosił go na antenę

Nikomu wcześniej nie przeszkadzały jego zachowania, dopóki nie uderzał we władzę

Cejrowskiego nie usunięto nawet wtedy, gdy w programie na żywo spalił flagę Unii Europejskiej

Wojciech Cejrowski podkreślał, że jego występy miały w TVP rekordową oglądalność

źródło: fakt.pl