Bogumiła Wander była prawdziwą ikoną Telewizji Polskiej. Kochały ją miliony Polaków i bez niej nie wyobrażali sobie kolejnego programu na antenie. Wiemy, czego teraz żałuje najbardziej na świecie. Ta myśl nie daje jej spokoju.

Bogumiła Wander była bardzo szanowaną dziennikarką Telewizji Polskiej. Chyba każdy kojarzy, jak zapowiadała programy na żywo. Miliony ją dobrze zapamiętały, wiemy, czego teraz żałuje najbardziej na świecie. Będziecie zaskoczeni.

Bogumiła Wander była znana przed laty. Zaczynała karierę jako młoda dziewczyna po studiach dziennikarskich. Mogliśmy ją zobaczyć, jak zapowiadała programy na żywo w TVP i TVP2 przed ich wejściem na antenę. Teraz się już tego nie robi, jednak miliony Polaków pamiętają te czasy, kiedy to właśnie ona zawsze była przed „Stawką większą niż życie”, czy „Janosikiem”.

Bogumiła Wander o pracy w telewizji

Ostatnio kobieta znowu zaczęła się pojawiać w telewizji jako ekspertka w różnych programach. Swoją karierę wspomina następująco:

– Zaczynałam jako bardzo młoda dziewczyna w Łodzi. Z tej Łodzi szybko przeskoczyłam do Warszawy, natychmiast mnie porwali. Ale przecież nic nie trwa wiecznie. Nie można być tak, że jestem na zawsze tylko ja od początku do końca – nie. Są różne odcinki, jest się młodym, to jest zupełnie coś innego, średnim, dzieci itd., także mam sentyment do wszystkiego. To moje życie po prostu, tak bym to nazwała – mówi Bogumiła Wander.

Kobieta nie umie żyć bez telewizji. Zaczynała jako młoda dziewczyna i całe jej życie było związane z małym ekranem. Dobrze wspomina te lata i teraz podziwia, jak media w Polsce się zmieniły. Wspomina, że często ogląda programy w TV i komentuje je:

– Są w telewizji wspaniałe dziewczyny, chwalę je, mam swoje ulubienice. Cieszę się bardzo, że są ładne dziewczyny, podoba mi się to. Nie oceniam na zasadzie „lubię” albo „nie lubię”. Jak wszystko jest OK, to chętnie oglądam i biję brawo w domu – mówi kobieta.

Była swoistą ikoną TVP i po latach jest coś, czego naprawdę bardzo żałuje w swoim życiu. Ciągle powraca myślami do młodości i do kariery w telewizji. Uważa, że zbyt wcześnie ją skończyła i bardzo za nią tęskni:

– Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy, na okrągło, jak tylko mogę. To moje życie przecież, od młodych lat, przez wiele lat. Odeszłam na własne życzenie, może za szybko, tak mi się wydaje, bo mogłam przecież jeszcze dalej pracować – wspomina z żalem Wander.

Dziennikarka ma już swoje lata, ale na pewno przez wielu Polaków jest bardzo dobrze wspominana i być może starsze pokolenia chciałby, żeby wróciła do telewizji. Życzymy tego z całego serca.

Bogumiła Wander w roku 1998

źródło: pikio.pl