Burza uszkodziła 16 tramwajów w Łodzi. Ten ze zdjęcia pójdzie na złom

Piątkowa burza wywołała niemałe szkody. Nie wszystkie da się naprawić. Zalany do połowy tramwaj z Łodzi nie wróci na ulice.

– Podczas ulewy zostały w nim zalane silniki i przetwornice, remont tego tramwaju nie jest opłacalny i został od przeznaczony do zezłomowania – powiedziała w rozmowie z portalem dzienniklodzki.pl Agnieszka Magnuszewska, rzeczniczka prasowa łódzkiego MPK.

Woda zalała pojazd do połowy. Po opadnięciu wody, w piątek wieczorem, tramwaj odholowano do zajezdni.

Szkód było więcej. Burza uszkodziła 15 tramwajów niskopodłogowych. Większość z nich już wysuszono i naprawiono. W poniedziałek wyjechały na tory Łodzi.

Podczas piątkowych burz ulice m.in. w Łodzi i Gdańsku były nieprzejezdne. Czytelnicy za pomocą platformy dziejesie.wp.pl przesyłali nam zdjęcia zalanych ulic i wody wdzierającej się do piwnic.

W poniedziałek wieczorem oraz w nocy możemy spodziewać się kolejnego załamania pogody. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z możliwością wystąpienia w poniedziałek gwałtownych burz dla województw podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Pogodnie będzie natomiast w zachodniej części kraju, gdzie niż dotrze dopiero w nocy i jutro rano.