Nieco ponad dwadzieścia lat temu bracia bliźniacy ze stanu Ohio, Mark i Craig Sanders poznali bliźniaczki Darlene i Diane Nettemeyer. Od razu wiedzieli, iż jest to przeznaczenie.

 

Dwie pary bliźniaków zaczęły się spotykać, a następnie prawnie sformalizowały swoje związki. Mark poślubił Darlene, a Craig poprowadził do ołtarza Dianę. Na weselu panny młode miały takie same sukienki, panowie zaś – garnitury. Dwie rodziny zakupiły swoje nowe rezydencje w sąsiedztwie.

Rok później Diana urodziła Craigowi również bliźniaków. Chłopcy są niesamowicie do siebie podobni. Jeśli prawdopodobieństwo urodzenia bliźniaków wynosi od 3 do 1000, wówczas identyczne rodzą się raz na milion przypadków.

Druga para małżonków bliźniaczek trochę „zawiodła”. Bliźniaków jeszcze się nie mają. Ale Darlene urodziła dziewczęta rok po roku, które wyglądają jak bliźniaczki. Później Darlinie i Markowi urodził się chłopiec.

 

 

Małżeństwa Marka i Darlene, a także Craiga i Diany są naprawdę niesamowite i wyjątkowe. W końcu mają ten sam zestaw genów, co oznacza, że genetycznie ich dzieci nie są kuzynami, ale rodzeństwem.

Dwie rodziny Sanders nadal mieszkają obok i wspólnie wychowują dzieci.

Często zapraszani są do telewizji, powstają o nich prace naukowe i są częstymi gośćmi na festiwalach dla bliźniąt.