Biskup: powstanie centrum kształcące egzorcystów. Czy opętanie przez demony staje się poważnym problemem w Polsce?

Czy opętanie przez demony staje się poważnym problemem w Polsce? Tak najwyraźniej sądzą biskupi, którzy zamierzają otworzyć specjalną szkołę dla egzorcystów i powołać oddziały rozpoznające opętania w każdej diecezji! O planach otwarcia centum egzorcyzmów opowiedział bp Andrzej Czaja na zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu w Wałbrzychu.

– Powstanie ogólnopolskie centrum kształcące egzorcystów – zapowiedział biskup Andrzej Czaja. Sprawę opisała Katolicka Agencja Informacyjna. Plany budowy centrum egzorcyzmów biskup Czaja przedstawił w Wałbrzychu. Szkoła ma powstać w Katowicach.

Przewodniczący Komisji Nauki Wiary zapowiedział, że nowe centrum nie będzie zajmować się jedynie sprawami duchowymi, ale będzie ściśle współpracować z zespołami psychologów, które znajdą się w każdej diecezji.

Wszystko po to, by to specjaliści ocenili najpierw, czy domniemana ofiara opętania nie ma problemów natury psychologicznej. W takim przypadku kierowana będzie na leczenie.

– Egzorcyści powinni rozpoczynać właściwy obrzęd egzorcyzmu dopiero po uprzednim wykluczeniu przez specjalistów zaburzeń osobowościowych bądź psychicznych u osoby, która o to prosi. Biskup zaproponował, by powołać zespoły psychologów, które działałyby na szczeblu każdej diecezji, a z którym współpracowałby egzorcysta – czytamy w depeszy KAI.

Według biskupa Czai ma to działać tak: jeśli potencjalny opętany najpierw zgłosi się do egzorcysty, ten kierować go będzie najpierw do psychologa. Z kolei, jeśli pacjent zgłosi się do psychologa, a ten uzna, że działają tu siły diabelskie, natychmiast wezwie na pomoc egzorcystę.

źródło: fakt.pl