Wizyta Lecha Wałęsy u protestujących w Sejmie, prezydent Andrzej Duda uziemiony w Chicago oraz kara 8 meczów bez publiczności dla Lecha Poznań. Sprawdź, co wydarzyło się w poniedziałek 21 maja.

Wizyta Lecha Wałęsy u protestujących w Sejmie. Były prezydent, zgodnie z zapowiedziami,pojawił się w gmachu przy Wiejskiej, by wesprzeć walczących o wyższe świadczenia niepełnosprawnych i ich rodziców.

Andrzej Duda uziemiony w Chicago. Obecna głowa państwa była z kolei zmuszona przedłużyć swój pobyt za oceanem. Z powodu awarii maszyny Polskich Linii Lotniczych LOT, podróż Andrzeja Dudy z lotniska O’Hare w Chicago do kraju została odwołana.

8 meczów bez publiczności dla Lecha Poznań. To kara, jaką wojewoda nałożył na wielkopolski klub za wybryki pseudokibiców podczas ostatniego meczu sezonu ligowego. Piłkarze „Kolejorza” zagrają bez publiczności w pięciu pierwszych kolejkach przyszłego sezonu i w trzech meczach w europejskich pucharach.

Premier liczył, że winnych wykryją służby. Jednak policja nie aresztowała dotychczas ani jednej osoby winnej rozróby na stadionie. Lepiej spisali się za to pogranicznicy, którzy wspólnie z policją znaleźli części mercedesa, którego jeszcze nawet nie ma w sprzedaży. Zapraszamy na „Obiegówkę” z Kubą Jankowskim.