Andrzej Duda prowadzi debatę w ONZ, marszałek Marek Kuchciński odwołuje obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży, a osoby sprawujące funkcje publiczne ujawniają oświadczenia majątkowe. Sprawdź, co wydarzyło się w czwartek 17 maja 2018 roku.

Andrzej Duda prowadził debatę w siedzibie ONZ w Nowym Jorku. Dyskusja była poświęcona prawu międzynarodowemu. W latach 2018-2019 Polska jest członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ, a obecnie nawet jej przewodniczy.

W tym roku nie będzie Sejmu Dzieci i Młodzieży. Po tym, jak odwołano udział Sejmu w Nocy Muzeów, marszałek Marek Kuchciński zdecydował o odwołaniu obrad dzieci i młodzieży, które co roku odbywają się 1 czerwca. Gmach przy Wiejskiej coraz bardziej przypomina twierdzę: problemy z wejściem mają nawet osoby publiczne, a z wyjściem – niepełnosprawni protestujący.

Członkowie rządu publikują oświadczenia majątkowe. Nie brakuje w nich niespodzianek. Aż o milion złotych oszczędności mniej, niż przed rokiem, ma premier Mateusz Morawiecki. Jeden z szefów służb specjalnych nie chciał za to ujawnić, ile zarobił w 2017 roku.

Polski parlament zamienia się w twierdzę, a Europarlament? Ze względu na Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii wywiesił na maszcie tęczową flagę. Polski polityk protestuje i pisze pismo do przewodniczącego. Zapraszamy na „Obiegówkę” Kuby Jankowskiego.

Wielki powrót upałów. Wkrótce do szaf będziemy mogli schować parasole i płaszcze przeciwdeszczowe. Synoptycy zapowiadają wielki powrót upałów. Wszystko za sprawą napływu gorącego zwrotnikowego powietrza znad Afryki. Zobacz, kiedy dojdzie do zmiany pogody.