Benedykt XVI: „Łudzi się ten, kto sądzi, że prorocka misja Fatimy się zakończyła. Tutaj odżywa plan Boga” .Czy w związku z tym mamy czego się obawiać?

Benedykt XVI znany jest z talentu do analizy i przewidywania pewnych zjawisk. W ostatnim czasie w mediach często wraca się do tekstu sprzed wielu dekad, w którym niesamowicie trafnie opisał przyszłość Kościoła katolickiego. Rzadko jednak mówi się, że kilka lat temu podczas ważnej wizyty papież odniósł się do wielkiego proroctwa, za jakie z pewnością można uznać objawienia fatimskie. W trzeciej ze słynnych przepowiedni pojawiła się m.in. wizja straszliwego mordu na papieżu. Według Benedykta XVI “prorocka misja” objawień z Fatimy wciąż nie została w pełni zrealizowana. Czy w związku z tym mamy czego się obawiać?

Już ponad 100 lat minęło od słynnych na całym świecie objawień fatimskich, kiedy. Według dostępnych relacji trojgu portugalskich dzieci wielokrotnie ukazała się Matka Boska, wyjawiając prawdę na temat przyszłości świata. Niespotykanym zjawiskom, które miały miejsce między majem a październikiem 1917 r. towarzyszyły tysiące obserwatorów. Masy wiernych mogły na własne oczy przekonać się o autentyczności cudów.

Wielką spuścizną sześciu objawień okazały się tajemnice fatimskie, czyli przesłania i wizje, jakie Maryja miała przekazać małym pastuszkom z Portugalii. Św. Franciszek, Hiacynta Marto i Łucja dos Santos, którzy byli pierwszoplanowymi bohaterami tamtych wydarzeń, początkowo nie wyjawili reszcie świata pozyskanej wiedzy. Kiedy jednak tajemnice fatimskie zostały ujawnione po latach, wyszło na jaw, że w wizjach dokładnie opisano dalsze losy świata. Nie wszystkie przepowiednie były jednak w pełni zrozumiałe, dlatego też nie wiemy, czy wciąż mamy oczekiwać na zaistnienie opisanych zdarzeń. Wiele też mówiło się o czwartej tajemnicy fatimskiej, która miała rzekomo być ukrywana przez Kościół pomimo upływu lat.

Do zagadnienia Fatimy odniósł się jakiś czas temu Benedykt XVI. Emerytowany papież cieszy się opinią wyjątkowo przenikliwego i przewidującego teologa. Obecnie media chętnie wracają do jego tekstu z końca lat 60., kiedy jeszcze jako ksiądz w sposób niemal proroczy opisał kryzys Kościoła katolickiego na świecie. Już jako głowa Kościoła Benedykt XVI kategorycznie stwierdził, że rola Fatimy w dziejach chrześcijaństwa wcale nie dobiegła końca.

[email protected], który zadaje ludzkości od zarania jej dziejów pytanie: „Gdzie jest brat twój, Abel?” – powiedział papież podczas uroczystej mszy w Fatimie w maju 2010 roku.

Słowa Benedykta XVI mogą budzić grozę, biorąc pod uwagę, że w tajemnicach fatimskich pojawia się m.in. wizja straszliwego mordu na papieżu. Czy mamy czego się obawiać? Zapraszamy do naszej galerii, w której ujawniamy niezwykłą historię przepowiedni fatimskich i wyjaśniamy mity, którymi obrosły.

Troje małych pastuszków


Pierwsze ukazanie się Maryi w dolinie Cova da Iria nieopodal Fatimy (Portugalia) miało miejsce 13 maja 1917 r. Jego świadkami było troje małych pastuszków: Łucja dos Santos oraz rodzeństwo Franciszek i Hiacynta Marto i Łucja dos Santos. Przez kolejne pół roku Matka Boska pojawiała się każdego 13 dnia miesiąca w tym samym miejscu. Podobno z trojga dzieci jedynie Łucja dostąpiła zaszczytu rozmowy z Maryją. Jej też przypadła rola powiernicy słynnych tajemnic, po tym jak towarzyszące jej rodzeństwo zachorowało i zmarło w krótkim czasie po niezwykłych wydarzeniach. Już jako dorosła osoba wstąpiła do zakonu i przed śmiercią w 2005 r. odbyła rozmowy z każdym kolejnym papieżem.

Ujawnienie tajemnic


Dwie pierwsze tajemnice fatimskie zostały ujawnione już w 1941 przez biskupa Leirii-Fatimy, który poznał je dzięki relacjom siostry Łucji. Wyjawienie trzeciej tajemnicy, spisanej w 1943 r., przypadło Janowi Pawłowi II. Choć papież długo zwlekał z przedstawieniem jej światu, ostatecznie zrobił to w 2000 r.

Zapowiedź końca wojny


W pierwszej tajemnicy fatimskiej pojawia się wizja piekła. Interpretuje się ją jako zwiastun końca I wojny światowej i początku kolejnej.

-Pani Nasza pokazała nam morze ognia, które wydawało się znajdować w głębi ziemi; widzieliśmy zanurzone w tym morzu demony i dusze niczym przezroczyste, płonące węgle – czytamy w relacji siostry Łucji przedstawionej biskupowi Fatimy.

Ekspansja komunizmu i upadek bloku wschodniego


Drugą tajemnicę fatimską odczytuje się zwykle jako zapowiedź ekspansji ideologii komunistycznej, ale także jej upadku wskutek nawrócenia Rosji.

-Jeżeli ludzie me życzenia spełnią, Rosja nawróci się i zapanuje pokój, jeżeli nie, Rosja rozszerzy swoje błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowania Kościoła – miała powiedzieć Matka Boska do widzących ją dzieci.

Zamach na papieża


Zapis trzeciej tajemnicy fatimskiej zawiera opis potwornego mordu na papieżu. Siostra Łucja spisała ją jako przeznaczoną tylko dla głowy Kościoła. To właśnie jej treść ujawnił Jan Paweł II w 2000 r. Zgodnie z oświadczeniem kardynała Angelo Sodano wizja ukazana podczas objawienia fatimskiego odnosi się do prześladowań chrześcijan przez „systemy ateistyczne”, których finałem miał być zamach na papieża Polaka 13 maja 1991 r.

-I zobaczyliśmy w nieogarnionym świetle, którym jest Bóg: coś podobnego do tego, jak widzi się osoby w zwierciadle, kiedy przechodzą przed nim, Biskupa odzianego w Biel. Mieliśmy przeczucie, że to jest Ojciec Święty. (…) Doszedłszy do szczytu góry, klęcząc u stóp wielkiego Krzyża, został zabity przez grupę żołnierzy, którzy kilka razy ugodzili go pociskami z broni palnej i strzałami z łuku i w ten sam sposób zginęli jeden po drugim inni Biskupi Kapłani, zakonnicy i zakonnice oraz wiele osób świeckich, mężczyzn i kobiet różnych klas i pozycji – czytamy w relacji.

Kontrowersje wokół trzeciej tajemnicy


Z powodu bardzo późnej publikacji trzeciej tajemnicy fatimskiej powstała wokół niej atmosfera podejrzeń, plotek i teorii spiskowych. Sam Benedykt XVI musiał dwa lata temu zdementować doniesienia, jakoby w rozmowie ze swoim przyjacielem ks. Dollingerem przyznał, że treść ostatniej tajemnicy nie została opublikowana w całości. Emerytowany papież zadeklarował, że nigdy nie rozmawiał z uczonym duchownym na temat Fatimy.

Późniejsze wizje siostry Łucji


Siostra Łucja miała prorocze wizje także na długo po objawieniach fatimskich. Przepowiedziała dokładnie przebieg III wojny światowej, także na ziemiach polskich. W nadciągającym globalnym konflikcie wykorzystana ma zostać według niej broń jądrowa.

-Zaznają też klęski Ukraina i Litwa, a w mniejszym stop­niu Łotwa i Estonia. Natomiast Białoruś, Polska i Węgry będą stosunkowo spokojne, ale jedynym narodem, który wyjdzie z tej katastrofy cało, ponieważ będzie chroniony przez Miło­sierdzie Boże, pozostanie Polska – wieszczyła zakonnica.

Wizja, która ma się spełnić?


Czy wizja zawarta w trzeciej tajemnicy fatimskiej rzeczywiście dopiero oczekuje na spełnienie? Wielu ludzi uważa, że tak właśnie jest. Należy jednak pamiętać, że tego typu teksty interpretuje się na podstawie przedstawionych w nich symboli. To tłumaczy dużą liczbę często sprzecznych interpretacji.

źródło: pikio.pl