Sześcioraczki, które przyszły na świat 20 maja, nadal pozostają pod obserwacją lekarzy, podobnie jak ich mama. W jednym z wywiadów dziadek wesołej gromadki wyznał, jak spędzą Dzień Matki.

Sześcioraczki, które przyszły na świat zaledwie kilka dni temu, są prawdziwym ewenementem w naszym kraju, jest to bowiem pierwszy tego typu przypadek. Ich narodzinom towarzyszyło bardzo duże poruszenie w mediach, które mimo upływu czasu nie cichnie. Temat jest szczególnie interesujący dzisiaj, ponieważ właśnie teraz wypada Dzień Matki. Szczęśliwa mama dziecięcej gromadki nadal przebywa w szpitalu, gdzie nad jej zdrowiem czuwają lekarze.

Jak sześcioraczki spędzą dzień mamy?
Ciąża i poród już tylko przy jednym dziecku jest ogromnym obciążeniem dla kobiety, a co dopiero mówić o przypadku, gdy w ciele na raz rozwija się aż sześć pociech. Z tego też względu maluchy przyszły na świat poprzez cesarskie cięcie, teraz ich mama pozostaje pod obserwacją lekarzy, póki nie dojdzie do siebie.

Dodatkowo u maluchów musi jeszcze dojrzeć układ oddechowy oraz pokarmowy, zanim będą w stanie samodzielnie przyjmować pożywienie. To spowodowało, że cała rodzinka dzisiejsze święto spędzi w Krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim.

O całej tej sytuacji opowiedział dziadek sześcioraczków, który podobnie jak ich babcia nie kryje swojego wzruszenia. Jednak mamę sześcioraczków odwiedzi dzisiaj jeszcze jeden specjalny gość. Chodzi mianowicie o dwuletniego synka małżeństwa, który dzisiejsze święto mimo wszystko spędzi wraz ze swoją mamą. W ten sposób cała dziewiątka będzie mogła być razem podczas tego specjalnego dnia.

– Na Dzień Matki myślę, że córka pozostanie w szpitalu, więc pewnie przywieziemy jej synka, żeby ukochał mamusię, ucałował i w ogóle, żeby był z nią no bo wiadomo, że dla niego to jest mama – mówił dziadek sześcioraczków.

Co prawda, szpital nie jest najlepszym miejscem do świętowania, ale najważniejsze jest to, aby cała rodzina mogła ten czas spędzić wspólnie. Miejmy nadzieję, że szczęśliwa mama już niedługo opuści mury szpitala wraz ze swoimi dziećmi. Chociaż raczej nikt nie ma wątpliwości, że opieka nad całą szóstką będzie prawdziwym wyzwaniem, któremu jedna osoba nie podoła.

Jednak razem ze wsparciem ze strony dziadków, a także męża wszystko powinno pójść bez większych problemów. Trzymamy kciuki za całą szóstkę maluchów i mamy nadzieję, że będą rosły duże i przede wszystkim zdrowe, bo o odpowiednią ilość miłości i uwagi, raczej nie ma się co martwić.

źródło: pikio.pl