Awantura na spotkaniu z posłem Piotrowiczem. „W ryja mu dać, to się zamknie”

W czasie spotkania z posłem PiS Stanisławem Piotrowiczem omal nie doszło do rękoczynów. Gdy jeden z mężczyzn zapytał polityka, dlaczego PiS dzieli Polaków” wywiązała się awantura.

Piotrowicz w sobotę brał udział w spotkaniach z wyborcami na Dolnym Śląsku. Jak relacjonuje „Gazeta Wyborcza” w Bolesławcu z posłem PiS próbował dyskutować siedzący na Sali mężczyzna. Zapewnił, że nie jest wyborcą ani PO, ani PiS. – Dlaczego tak dzielicie Polaków? Dlaczego nawet tutaj mówi Pan, że jesteście wy i oni? – pytał Piotrowicza.

Poseł jednak nie odpowiedział. Mężczyznę zaatakowali za to inni uczestnicy spotkania. „Peowiec, zdrajca!”, „Zamknij pysk!”, „W ryja mu dać, to się zamknie!” – mieli krzyczeć do niego zwolennicy PiS. Gazeta pisze, że „omal nie doszło do rękoczynów już po oficjalnym zakończeniu spotkania, gdy dwóch jego uczestników próbowało siłą usunąć zaatakowanego wcześniej słownie mężczyznę z sali”. „Wypier… stąd, nikt cię tu nie chce” – krzyczeli do niego.

W akcję włączył się poseł Piotrowicz, który przywołał do siebie zaatakowanego mężczyznę. Nie udało im się jednak porozmawiać, ponieważ uniemożliwili to agresywnie zachowujący się uczestnicy spotkania.