Ann i John są małżeństwem od rekordowych 85 lat. Poznaj ich sekret wiecznej miłości

85 lat to bardzo długie życie. A jeżeli spędziło się z drugą osobą dokładnie tyle, to z pewnością w tym związku tych ludzi musi łączyć coś wyjątkowego.

Dziś długo trwające związki to coś coraz rzadszego. John i Ann zostali uhonorowani przez The Worldwide Marriage Encounter podczas ich rekordowej 85. rocznicy ślubu jako najdłużej istniejące małżeństwo w USA.

Posłuchaj historii o ich 85 latach.

John i Ann Betar na pierwszą randkę umówili się, gdy mieli odpowiednio 21 i 17 lat. Połączyło ich tam mocne uczucie, że wkrótce po niej postanowili się pobrać.

„Mówili, że to się nie uda” – mówi John i śmieje się, podczas wywiadu dla The Independent.

Porady małżeńskie na Twitterze

Dziś Ann i John mają po 100 i 104 lata i są małżeństwem od ponad 84 lat. Gdy ich długowieczny związek trafił do mediów, czytelnicy na całym świecie chcieli koniecznie poznać ich sekrety stojące za tak długim pożyciem.

Para za namową bliskich postanowiła udzielać porad małżeńskich na Twitterze.

Nie żyw urazy

Jedną z najczęstszych porad było unikanie kłótni i sprzeczek. Zarówno Ann, jak i John twierdzą, że zrozumienie drugiej osoby jest kluczowe, dlatego nie warto rozpamiętywać drobnostek.

„Nigdy się nie spieraliśmy. Najczęściej nie zgadzamy się co do jedzenia” – mówi John.

Znajdź przyjaciela

Według kolejnej rady warto umawiać się z osobą, którą polubiliśmy już od pierwszego spotkania. Para twierdzi, że jeżeli dobrze wam się razem spędza czas, to większe są wasze szanse na długowieczny związek.

Ta para to koronny dowód na to, że miłość nie zna granic. To pouczające i dające nadzieję!

źródło: pl.newsner.com