Angela Merkel ma kłopoty ze zdrowiem? To kwestia nad którą coraz częściej pochylają się komentatorzy sceny politycznej. Angela Merkel już trzeci raz w przeciągu ostatniego miesiąca doznała napadu drgawek podczas spotkania. I choć kanclerz Niemiec bagatelizowała tę sytuację, to coraz częściej pojawiają się pytania: co ze zdrowiem Angeli Merkel?

– Nie mam nic szczególnego do ogłoszenia. Czuję się dobrze. Jestem pewna, że tak jak się samo pojawiło, tak i samo zniknie – mówiła niedawno w Osace kanclerz Niemiec, pytana o niekontrolowane drgawki, których doznała podczas szczytu G-20. Było to pod koniec czerwca, niedługo po drugim ataku drgawek. Pierwszy, o którym pisały media, miał miejsce 18 czerwca podczas spotkania z prezydentem Ukrainy, Wołodymyrem Zełenskim. Witając Zełenskiego w Berlinie, Angela Merkel cała się trzęsła i zaciskała zęby.

Już wtedy zastanawiano się, czy nie są to objawy problemów zdrowotnych niemieckiej polityk. Podejrzewano m.in. hipoglikemię, a niektórzy zastanawiali się nawet nad problemami neurologicznymi. Merkel twierdziła wówczas, że po prostu się odwodniła. Podczas środowego spotkania z premierem Finlandii Antti Rinnem, Angela Merkel doznała kolejnego ataku drgawek. To z pewnością nie utnie spekulacji dotyczących stanu jej zdrowia. Oto nagranie z ostatnimi atakiem drgawek.

źródło: fakt.pl