Agnieszka Woźniak-Starak pojawiła się w Teatrze Muzycznym w Gdyni na uroczystej premierze filmu „Ukryta gra”, który prezentowany jest w ramach 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Obraz jest ostatnim filmem wyprodukowanym przez zmarłego tragicznie męża dziennikarki, Piotra Woźniaka-Staraka.

Oprócz Agnieszki Woźniak-Starak gośćmi gdyńskiej premiery byli również rodzice zmarłego producenta: Jerzy i Anna.

„Ukryta gra”, debiutancki thriller Łukasza Kośmickiego, promowany jest jako ostatni film wyprodukowany przez tragicznie zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka – biznesmen pokładał w nim nadzieje na podbicie nie tylko rodzimych, ale też światowych kin.

Na pokaz filmu „Ukryta gra” w Gdyni Agnieszka Woźniak-Starak przybyła w towarzystwie ekipy filmu, m.in. hollywoodzkiego gwiazdora Billa Pullmana.

„Ukryta gra” walczy w Gdyni o główną nagrodę imprezy – Złote Lwy. Laureatów poznamy w sobotę, 21 września.

„Ukryta gra” to trzymający w napięciu thriller szpiegowski. Jego akcja rozgrywa się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie na początku lat 60. W filmie wystąpiła gwiazdorska obsada – Bill Pullman, Robert Więckiewicz, Lotte Verbeek i Aleksiej Sieriebriakow.

Polska produkcja powstała z udziałem nagradzanych twórców. Atmosferę lat 60., zimnej wojny i kryzysu kubańskiego buduje scenografia przygotowana przez Allana Starskiego. Klimat szpiegowskiej gry oddają zdjęcia Pawła Edelmana. Jedną z głównych ról w filmie odgrywa Pałac Kultury i Nauki. W scenografii Allana Starskiego oraz w obiektywie Pawła Edelmana budynek ten staje się jednocześnie symbolem epoki oraz niemym świadkiem wydarzeń filmowych.

„Jesteś miłością mojego życia. Na zawsze. Żegnaj Kochanie i daj mi, proszę, siłę, żebym mogła to przetrwać. Tylko Twoja. A.W.S.” – napisała po tragicznej śmierci męża Agnieszka Woźniak-Starak.

Piotr Woźniak-Starak był znanym producentem filmowym i jednym z najbogatszych Polaków. Jego największym sukcesem byli „Bogowie” Łukasza Palkowskiego. Wyprodukował także m.in. „Sztukę kochania” w reżyserii Marii Sadowskiej oraz „Ukrytą grę” Łukasza Kośmickiego. Miał 39 lat.

źródło: film.interia.pl