Przepowiednie jasnowidzów to temat budzący wiele kontrowersji. Niektórzy podchodzą do nich bezkrytycznie, wierząc w każde słowo. Inni natomiast zupełnie nie dają się przekonać nawet mimo faktu, że niektóre z nich się spełniły. Przedstawiamy 7 najsłynniejszych przepowiedni, które rzeczywiście miały miejsce. Część z nich sprawia, że aż włos jeży się na głowie.

Przepowiednie mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Podobnie z resztą jest w przypadku jasnowidzów, którzy często muszą znosić liczne obelgi, jakie padają w ich kierunku. Sceptycznie nastawione osoby nie szczędzą obraźliwych epitetów w stronę tych osób. Mimo tego, że niektóre wizje się sprawdziły, to część społeczeństwa jest przekonana, że był to zwykły zbieg okoliczności. Z kolei ci, którzy wierzą w „nadprzyrodzone” zdolności, już zaczynają obawiać się przepowiedni, jakie zostały przewidziane na najbliższe lata.

Niektóre źródła podają, że w 2019 roku ma wybuchnąć III wojna światowa. Ma to być związane z odpadnięciem niemieckiej drużyny z Mistrzostw Świata. Podobna sytuacja miała miejsce w 1938 roku. Wtedy wszyscy byli w szoku, a rok później wybuchła wojna. W to wydarzenie zaangażowane mogą być również inne kraje. Konflikt dotyczyć może Rosji i USA, jak również Rosji i Wielkiej Brytanii. Prawdopodobne są również konflikty w krajach arabskich.

Jednym z najpopularniejszych polskich jasnowidzów jest Krzysztof Jackowski, którego przepowiednie również niejednokrotnie miały miejsce w realnym świecie. Mężczyzna często musi mierzyć się z falą krytyki, jaka na niego spływa. Wielokrotnie jednak dzięki swoim zdolnościom pomagał nawet organom policji w odnalezieniu ciał zaginionych ludzi.

Wiele z przepowiedni na 2018 rok rzeczywiście miało miejsce. Libański jasnowidz Michel Hayek opublikował listę przepowiedni pod koniec grudnia 2017 roku. Jego wizje sprawdziły się w niemal stu procentach. W pierwszej kolejności oświadczył, że widzi czarne chmury zbierające się nad wieloma czołowymi europejskimi politykami, szczególnie Angelą Merkel, Theresą May oraz Emmanuelem Macronem, który znajdzie się ponadto w jakimś wielkim niebezpieczeństwie (protest „żółtych kamizelek”, ranni i zabici na ulicach Paryża). Później dodał, że w Pałacu Buckingham wybuchnie skandal (ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle). Przepowiedział także serię zamachów terrorystycznych w Europie w 2018 roku (zamach w Carcassonne, Trèbes oraz Strasburgu). Przewidział również wydarzenie, które wstrząsnęło Realem Madryt: Cristiano Ronaldo odszedł z drużyny.

Spełnionych wizji jasnowidzów jest mnóstwo, zdecydowaliśmy dzisiaj jednak przytoczyć te najpopularniejsze, przez niektóre aż zapiera dech w piersiach.

WTC


Tę przepowiednię ogłosiła Baba Wanga – niewidoma mistyczka, znachorka i jasnowidząca. Kobieta pochodziła w Bułgarii i twierdziła, że ma nadprzyrodzone zdolności, a darem jasnowidzenia Bóg wynagrodził jej ślepotę. Wśród jej bezbłędnych wizji okazał się atak na WTC. W 1989 roku kobieta miała wizję, w której mówiła o „amerykańskich braciach”, których rozdziobią „żelazne ptaki”. Przepowiednia była niezrozumiała aż do 11 września 2001 roku. Zwolennicy Wangi dostrzegli również pewien szczegół. Prorokini mówiła, że „wilki zawyją zza krzaka i niewinna krew poleje się rzeką”. Osoby, ufające mistyczce zwracają uwagę, że „krzak” brzmi po angielsku jak „busz”, a do zamachów terrorystycznych z 11 września doszło właśnie w okresie rządów prezydenta George’a Busha.

Trzęsienie ziemi w 2011 roku


W grudniu 2010 roku Jackowski mówił o wielkim trzęsieniu ziemi, do jakiego dojdzie w następnym roku. W marcu 2011 roku potężny kataklizm tego typu miał miejsce u wybrzeży Japonii. Spowodowana nim fala tsunami doprowadziła do katastrofy elektrowni atomowej w Fukushimie.

Titanic


W 1898 roku pisarz Morgan Robertson opublikował powieść „Wrak Tytana”, który opowiada historię zatopionego statku. Opisał w nim, jak wielu pasażerów nie mogło się ewakuować na skutek braku łodzi ratunkowych. Opis do złudzenia przypomina katastrofę Titanica, która miała miejsce 14 lat później. Wielu uważa jego dzieło za przepowiednię, która się spełniła.

Trzęsienie ziemi


W 2009 roku badacz Giampaolo Giuliani ogłosił, że trzęsienie ziemi nawiedzi włoskie miasto L’Aquila w niedzielę 29 marca tego roku. Nic nie stało się tego dnia, ale tydzień później, 6 kwietnia, miasto zostało zniszczone przez trzęsienie ziemi o sile 6,3 w skali Richtera, powodując śmierć 308 mieszkańców.

Simpsonowie


W 1993 roku w odcinku „Simpsonów” pokazano atak tygrysa na treserów, Gunthera i Ernsta, którzy w rzeczywistości są karykaturami Siegfrieda i Roya. W 2003 roku tygrys zaatakował Roya, a mężczyzna był zmuszony zakończyć karierę.

Hiroshimę i Nagasaki


W 1913 roku pisarz H.G. Wells napisał powieść, w której przestrzegał przed użyciem bomby atomowej. W tamtych czasach naukowcy wiedzieli, że można wyzwolić ogromne pokłady energii, ale nie wiedzieli jeszcze jak. Bomby zrzucone na Hiroshimę i Nagasaki 32 lata później potwierdziły przewidywania autora, który jako pierwszy dostrzegł potencjał reakcji łańcuchowej powstałej w wyniku rozszczepienia atomu.

Zmiana na stanowisku premiera


Pod koniec maja 2016 roku w rozmowie z „Faktem” Jackowski stwierdził, że Beata Szydło nie dotrwa na stanowisku do końca kadencji. Przewidział, że zmiana premiera nastąpi, mimo słabnącej opozycji i coraz silniejszej pozycji PiS. W 2017 roku kraj obiegła informacja o dymisji Szydło.

źródło: pikio.pl