500 plus to program niezwykle popularny wśród polskiego społeczeństwa. Uznaje się go za sztandarowy prorodzinny projekt rządu PiS, dzięki któremu partia zyskała wielu zwolenników. Politycy PO niezbyt pochlebnie wypowiadali się na temat tych świadczeń. Lider partii ostatecznie wypowiedział się na temat pomysłu likwidacji 500 plus.

500 plus to sztandarowy program polityki rządu PiS. Projekt ten cieszy się ogromnym uznaniem i społeczeństwo polskie bardzo chętnie z niego korzysta. Ten entuzjazm od zawsze nie podobał się reprezentantom PO, którzy mieli wiele obiekcji co do tych świadczeń. Lider tej partii wystosował komentarz dotyczący pomysłu likwidacji 500 plus.

500 plus nie podoba się PO
500 plus zostało wprowadzone w 2016 roku, a od 1 lipca tego roku, działa ono na nowych zasadach. Przede wszystkim zmiana dotyczy zlikwidowania kryterium dochodowego, dzięki czemu jeszcze więcej rodziców może ubiegać się o te pieniądze.

Według polityków PO te świadczenia mają wiele wad, które sprawiają że wprowadzenie ich powoduje również wiele szkód dla budżetu państwa. Lider PO, Grzegorz Schetyna, wypowiedział się na ten temat i jasno określił swój stosunek do pomysłu likwidacji tego projektu.

Schetyna wyraża swoje zdanie na temat 500 plus
Grzegorz Schetyna zdecydował się wyraźnie określić swoje stanowisko w tej sprawie. Stwierdził, że oczywiście świadczenia społeczne są bardzo ważne i nie można z nich zrezygnować. Wyraził natomiast pewne obawy związane z budżetem państwa. Według niego rząd PiS prowadzi politykę finansową bardzo lekkomyślnie i nierozważnie. Pojawiły się nawet takie określenia jak „szastanie pieniędzmi na lewo i prawo”, a także sformułowanie „worek bez dna”.

Uważa również, że programy tego typu niedługo mogą stać się zupełnie nieefektywne w związku z rosnącymi nieubłaganie cenami w sklepach.

-(…) z programu „500 plus blisko połowę zjada drożyzna – tłumaczył Grzegorz Schetyna.

Opowiada się on zatem przeciwko likwidacji 500 plus, ale apeluje również do rządu o rozważne korzystanie z budżetu państwa. Obawia się tego, że nonszalanckie wydawanie pieniędzy przez polityków PiS sprawia, że nie dla wszystkich potrzebujących zabraknie funduszy, a polska gospodarka podupadnie.

źródło: pikio.pl