500 plus zmienia się po raz kolejny i po raz kolejny stawia na Polakach presję czasu. Z przekazywanych do mediów informacji wynika, że jeżeli ktoś nie dostosuje się do wyznaczonego przez rząd terminu, może stracić niezłe pieniądze.

Rodzina 500 plus to nowy projekt, jaki zaoferował nam rząd. Wydaje się naprawdę korzystny dla milionów rodzin w całym kraju. Niezwykle ważne jest jednak, by przestrzegać terminu, jaki obowiązuje, bowiem nawet dzień opóźnienia może wiele zmienić, a tym samym sprawić, że rodacy stracą nawet 1500 złotych.

Nowe 500 plus

Już od 1 lipca rząd wcielił w życie program Rodzina 500 plus. Zmiany, jakie za nim idą brzmią naprawdę obiecująco, bowiem dzięki nowelizacji, rodzice będą mogli pobierać świadczenie na każde dziecko, które nie ukończyło jeszcze 18 roku życia, bez względu na dochody rodzinne. Na ten moment czekały miliony, ale warto zaznaczyć, że jest jedna, niezwykle istotna kwestia, która może doszczętnie zburzyć obraz, jaki już powstał w głowach Polaków.

Bardzo ważny termin. Można stracić nawet 1500 złotych
Pojawiły się informacje na temat terminu, do którego musi ustosunkować się każda rodzina, chcąca pobrać świadczenie z wyrównaniem od lipca. Wnioski należy składać do końca września, a od początku lipca można zrobić to nawet przez stronę internetową. Jeżeli rodzic, dostosuje się do wyznaczonej daty, pieniądze otrzyma najpóźniej do 30 listopada bieżącego roku. Co jeśli jednak zapomnimy bądź nie zdążymy złożyć wniosku?

Jeżeli do końca września wniosek o ustalenie prawa do świadczenia na wszystkie dzieci nie zostanie złożony, wraz z październikiem świadczenie będzie przyznawane i wypłacane względem miesiąca jego złożenia. Oznacza to, że osoby, które nie dostarczą wniosku do końca września, stracą pieniądze za lipiec, sierpień i wrzesień, co da łączną kwotę nawet 1500 złotych. Warto się zatem pośpieszyć.

źródło: pikio.pl