500 plus to według wielu największy sukces partii rządzącej. Teraz szykują się kolejne świadczenia socjalne dla kolejnej grupy dorosłych. Wiadomo już, kto będzie mógł ubiegać się o dodatkowe pieniądze.

500 plus dla kolejnej grupy dorosłych najprawdopodobniej stanie się faktem. Partia rządząca przedstawiła właśnie swój plan poszerzenia świadczeń. Wiadomo już, kto może spodziewać się dodatkowych pieniędzy.

500 plus wielkim sukcesem PiS

500 plus kolejny raz zostanie poszerzone. Tym razem świadczenia obejmą małych przedsiębiorców. Te zmiany mają być świadectwem tego, że partia rządząca wspiera młodych inwestorów i stoi po ich stronie.

Premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji w Katowicach przedstawił szczegółowy plan nowych świadczeń. Wiadomo już kto będzie mógł ubiegać się o dodatkowe fundusze i na jakich zasadach będzie działać ten system.

Pakiet dla przedsiębiorców

Podstawową zmianą, którą ma zamiar wprowadzić partia rządząca jest ulga w płatności ZUS dla małych firm, która średnio wyniesienie 500 zł.

– Przedstawiamy pakt dla przedsiębiorców, bo nie boimy się odważnych, dobrych, mądrych rozwiązań, które wiemy, że będą służyły polskiemu kapitałowi, polskiej własności – powiedział o tym pomyśle Mateusz Morawiecki.

Ma to wspomóc przedsiębiorców i zachęcić ich do rozwijania swojej firmy. Dzięki temu inwestorzy, zgodnie z szacunkami PiS, mają zaoszczędzić ponad 1,2 miliona złotych. Z rozwiązania ma skorzystać ponad 270 tysięcy przedsiębiorców.

Kolejną obietnicą premiera była niezmienność ryczałtowego ZUS-u. A dodatkowym ułatwieniem ma być prosty PIT. Pakiet zakłada bowiem czterokrotne podniesienie limitu przychodów, do którego polskie firmy mogą ryczałtowo rozliczać PIT. Nowy plan ma również zakładać 9% CIT do 2 mln euro przychodów. Partia rządząca obiecała, że zapewni inwestorom miliard złotych wsparcia.

Ten pakiet ma być świadectwem tego, że w Polsce warto rozkręcać biznes i że młodzi inwestorzy mogą liczyć na wsparcie państwa.

– Dla wszystkich firm, też małych i średnich, tych, które chcą inwestować w innowacyjne procesy, przeznaczamy w programie wsparcia inwestycji strategicznych ponad miliard złotych – zapewniał Mateusz Morawiecki.

Nie wiadomo tylko skąd partia rządząca weźmie tak ogromny budżet na to nowe 500 plus. Najprawdopodobniej ucierpią na tym inne grupy społeczne.

źródło: pikio.pl